Marcin Kałuża trenerem Ostrovii

Zarząd Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski informuje o zmianie trenera zespołu seniorów na rundę wiosenną sezonu 2015/2016. Piotra Konstanciaka zastąpi Marcin Kałuża.

Piotr Konstanciak prowadził Ostrovię 1909 przez 1,5 roku jako pierwszy szkoleniowiec. Wcześniej pracował w roli asystenta swoich poprzedników. Łącznie to okres sześciu lat.

Pod wodzą 35-latka biało-czerwoni dotarli do 1/8 rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2014/2015, a rozgrywki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej ukończyli na siódmej pozycji.

Z końcem 2015 roku wygasł obowiązujący kontrakt. Po wspólnych rozmowach trenera z władzami klubu postanowiono o jego nie przedłużaniu. Piotr Konstanciak pozostanie jednak nadal w Ostrovii 1909, w roli opiekuna grupy młodzieżowej.


Zarząd T.P. Ostrovia 1909 dziękuje Piotrowi Konstanciakowi za przepracowany okres z zespołem seniorów i jednocześnie cieszy się, że ten szkoleniowiec przyjął nową, zaproponowaną mu rolę w klubie.

Informujemy, że Ostrovię 1909 w rundzie wiosennej sezonu 2015/2016 rozgrywek III ligi poprowadzi Marcin Kałuża. Ten szkoleniowiec niemal od początku swojej piłkarskiej przygody związany jest z biało-czerwonymi. Już wcześniej miał okazję pracować z seniorami, a ostatnio był koordynatorem grup młodzieżowych. Dodatkowo prowadził drużynę Astry Krotoszyn w rozgrywkach Kaliskiej Klasy Okręgowej. Wcześniej 42-letni trener pracował w Piaście Kobylin i Victorii Ostrzeszów.