Mikołaj z Ostrovii 1909 po wizycie w szpitalu

We wtorkowy poranek na korytarzach ostrowskiego szpitala duże poruszenie widokiem młodzieży przyodzianej w biało-czerwone barwy. To znak, że nadszedł finał szóstej edycji akcji „Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909”.

Już od sześciu lat współpracujemy z nauczycielkami Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka, a drugi rok z rzędu gościliśmy w progach ostrowskiego szpitala by spotkać się z młodymi pacjentami Oddziałów Chirurgii, Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatri Dziecęcej.

W jego holu odbyło się świąteczne spotkanie przy choince. Występy artystyczne rozpoczął duet Adam Wasiela – Iza Staroń. Następnie świąteczne przedstawienie zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, a umiejętności taneczne dziewczyny z grupy baletowej Gwiazda.

Punktem kulminacyjnym wtorkowego spotkania była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja z gromadką swoich pomocników z Ostrovii 1909: Alicja Goplarek, Anna Grajaszek, Aleksandra Krawiec, Kacper Dziuba, Mateusz Rachwalski i Mateusz Stawski.

Większość paczek z niespodziankami od młodzieży Ostrovii 1909 rozdana została przy choince. Następnie starszy pan z siwą brodą i pomocnikami wyruszyli w drogę do pacjentów na szpitalne oddziały. Nie wszyscy mogli bowiem uczestniczyć w świątecznym spotkaniu ze względu dolegliwości zdrowotne i musieli pozostać w łóżkach. Radości po wizycie biało-czerwonych gości było wiele. Jednego z pacjentów zastaliśmy tuż przed wyjazdem na blok operacyjny.

Podsumowując szósta edycja akcji Biało-Czerwony Mikołaj z Ostrovii 1909 była udana jak jej wcześniejsze edycje. Dziękujemy młodzieży oraz ich rodzinom za okazane wsparcie!