Młoda Olimpia vs Młoda Ostrovia

Młodzież vs Młodzież. W pojedynku 36 kolejki rozgrywek IV Ligi dojdzie do starcia ekip, które w sezonie 2018/2019 grają największą liczbą swoich wychowanków.

W sobotę Ostrovię 1909 czeka wyjazdowe spotkanie z Olimpią Koło. Kolanie po kiepskiej rundzie jesiennej w końcu opuścili długo okupowane ostatnie miejsce w tabeli. Można powiedzieć, że zdobywane przez młodych zawodników doświadczenie powoli zaczyna procentować. Wiosną Olimpia wywalczyła 16 punktów. Łącznie klub z Koła w swoim dorobku ma 21 „oczek” przy bilansie bramkowym 42:83. Olimpia już dawno straciła szanse na utrzymanie, ale jej piłkarze stawiają dzielnie czoła każdej ekipie.

Ostrovia na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli. W zespole po dobrej rundzie rewanżowej panują dobre nastroje. W pojedynku w Kole można spodziewać się, że trener Marcin Kałuża postawi na większą liczbę graczy młodzieżowych. Na murawie nie zobaczymy najbardziej doświadczonych Łukasza Wiącka (pauza za kartki) czy Tomasza Kempińskiego (leczy uraz barku).

Sobotnie spotkanie na boisku w Kole rozpocznie się o godzinie 15.00.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski