Młodzież na duży plus

Na dziewiątej pozycji sezon 2018/2019 rozgrywek IV Ligi zakończył zespół Ostrovii 1909. W ostatniej kolejce w wyjazdowym pojedynku z Kotwicą Kórnik szansę zaprezentowania się dostali zawodnicy młodzieżowi.

Jedynymi doświadczonymi graczami, którzy wystąpili w niedzielne popołudnie byli Daniel Kaczmarek i Mateusz Sobczak. Średnia wieku ostrowskiego zespołu wyniosła niespełna 20 lat.

Na uwagę zasługuje debiut Krystiana Szczepaniaka, który pojawił się na boisku w 70 minucie. Ten zawodnik w sierpniu skończy 16 lat. W minionych rozgrywkach był jednym z wyróżniających się graczy w ekipie juniorów młodszych pod wodzą Łukasza Wiącka.

Niedzielny mecz pokazał, że w młodych graczach Ostrovii drzemią duże możliwości. Biało-czerwoni grali niemal bezbłędnie. Tuż przed przerwą stracili jednak gola.

W 55 minucie ostrowskiej ekipie udało się odrobić straty. Uderzenie Krystiana Mokrzyckiego odbite przez golkipera Kotwicy z bliskiej odległości dobił Maksymilian Gawarecki. Był to dla 19-latka pierwszy gol w barwach Ostrovii 1909 na boiskach IV Ligi.

W 62 minucie rzut karny wykonywany przez gracza gospodarzy obronił Kacper Dziuba. W dalszej fazie pojedynku podopieczni trenera Marcina Kałuży mogli pokusić o zwycięstwo. Kontrowersji nie zabrakło przy trafieniu Macieja Kaniewskiego. Zdaniem arbitra zawodnik Ostrovii faulował bramkarza gospodarzy, kiedy ten wypluł futbolówkę przed siebie. Gol nie został uznany.

Końcowy rezultat 1:1 jest bardzo dobrym wynikiem osiągniętym na boisku trudnego rywala jakim jest Kotwica. Z dorobkiem 55 punktów Ostrovia zakończyła sezon na dziewiątej pozycji.

Kotwica Kórnik – Ostrovia 1909 1:1 (1:0)