Młodzież poddana sprawdzianowi

Drugi sparing i drugi remis seniorów Ostrovii 1909 w okresie przygotowawczym. Sobotni pojedynek na boisku w Ostrzeszowie z zespołem Astry Krotoszyn zakończył się wynikiem 1:1.

Wynik spotkania w 10 minucie otworzył trafieniem głową filar defensywy Astry Dariusz Reyer. W krotoszyńskim zespole wystąpili też dobrze nam znani Mikołaj Lewandowski, Jakub Nasalski i Patryk Powalisz.

Do wyrównania w 53 minucie doprowadził Szymon Jankowski (rocznik 1999), który w końcowej fazie pojedynku był najstarszym graczem Ostrovii 1909 w pojedynku rozgrywanym na sztucznej murawie.

Po zmianie stron w ostrowskim zespole szansę zaprezentowania dostało aż sześciu zawodników z rocznika 2003. Był to dla nich pierwszy kontakt z seniorską piłką. Mimo młodego zestawienia to biało-czerwoni prezentowali się lepiej od rywali. Dobrych okazji nie wykorzystali Maciej Mikulski, Michał Giecz, Mateusz Ziemiański i Szymon Jankowski.

Ostrovia 1909 – Astra Krotoszyn 1:1 (0:1)

0:1 Dariusz Reyer (10′)
1:1 Szymon Jankowski (53′)