Młodzież podołała zadaniu!

Bardzo potrzebne zwycięstwo. W sobotnie popołudnie zespół Ostrovii 1909 po ciekawym, emocjonującym pojedynku pokonał Zjednoczonych Trzemeszno 4:2.

W wyjściowym składzie ostrowskiego zespołu znalazło się pięciu młodzieżowców. Z powodu urazów nie wystąpili Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak, Maciej Mikulski i Tomasz Kempiński. Z powodu spraw osobistych zabrakło natomiast Bartosza Jankowskiego.

Młodzież jednak podołała zadaniu. Worek z bramkami rozwiązał się w 26 minucie. Michał Giecz z łatwością znalazł się z piłką w polu karnym, odegrał ją do Mateusza Ziemiański, a ten umieścił futbolówkę w siatce. W 35 minucie kibice oglądali jeszcze ładniejszą akcję. Piętą piłkę do Michała Giecza odegrał Ziemiański. „Krecik” znalazł wychodzącego na pozycję Marka Szymanowskiego i było już 2:0.

Kolejny gol przy udziale zawodnika młodzieżowego miał miejsce w 68 minucie. Piłkę z własnej połowy do Daniela Kaczmarka przerzucił Paweł Jasiński. „Kaka” odegrał ją do Mariusza Poślednika a ten strzelił na 3:0.

W 73 i 75 minucie goście w końcu nastawili swoje celowniki i Jakub Błaszczyk musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Zaczęła się nerwowa gra, ale szybko na 4:2 odpowiedział Daniel Kaczmarek, wykonując rzut karny za faul na Mateuszu Ziemiańskim.

Ostrovia 1909 – Zjednoczeni Trzemeszno 4:2
1:0 Mateusz Ziemiański (26′)
2:0 Marek Szymanowski (35′)
3:0 Mariusz Poślednik (68′)
3:1 Adam Niedzielski (73′)
3:2 Dawid Ciążyński (75′)
4:2 Daniel Kaczmarek (78′ rzut karny)

Jakub Błaszczyk – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Damian Błaszczyk, Paweł Jasiński, Marek Szymanowski (37′ Patryk Powalisz), Krystian Mokrzycki, Michał Giecz (53′ Jordan Kaczmarek), Mariusz Poślednik, Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański (75′ Maksymilian Gawarecki).