uniwersalnadoart

Mobilizują się na Ostrovię

Ciężką przeprawę mieli piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów w II kolejce Kaliskiej Klasy Okręgowej. Na własnym boisku twarde warunki postawił im beniaminek rozgrywek, zespół GKS Jaraczewo.

Rywale ostrowian przegrali na inaugurację u siebie i w grodzie nad Ołobokiem chcieli odrobić straty. Co prawda lepsi pod względem piłkarskich umiejętności byli ostrowianie, ale długo nie mogli wstrzelić się w bramkę rywala. Trener ostrowian Andrzej Dziuba,w  drugiej części meczu dokonał zmian w zespole, wzmacniając siłę ataku. Na murawie pojawili się między innymi Rafał Sibiński i Marcin Pacyna. Ten miał kilka dobrych okazji na trafienie do siatki rywali. Pierwszą bramkę w meczu w 65 minucie zdobył Damian Wnuk, którzy otrzymał podanie od Adriana Dąbrowskiego. Ten drugi podwyższył na 2:0 dla Ostrovii minutę przed zakończeniem spotkania. W tym drugim trafieniu udział miał Marcin Pacyna, który wyłuskał piłkę na lewej stronie i zagrał do Dąbrowskiego, który w polu karnym ograł defensorów gości. Ekipę z Jaraczewa już w doliczonym czasie gry dobił Safian Skupiński, któremu asystował Dąbrowski. Tym samym Ostrovia 1909 wygrała 3:0 i zainkasowała na swoje konto drugi komplet punktów. – Wszyscy wiedzą, że my gramy i o awans i każdy się mobilizuje podwójne na mecze z nami. Chcieliśmy jak najszybciej strzelić bramkę. Nie wykorzystaliśmy sytuacji w pierwszej połowie. Dobrze, że udało nam się to w końcówce – skomentował Andrzej Dziuba, grający trener ostrowskiego zespołu. W niedzielę, 22 sierpnia w III kolejce „Okręgówki” na wyjeździe rywalem Ostrovii 1909 będzie drużyna Płomień Opatów.

Ostrovia 1909 Ostrów – GKS Jaraczewo 3:0 (0:0)
Bramki: Damian Wnuk (65′), Adrian Dąbrowski (89′), Safian Skupiński (90′)
Ostrovia: Adamek – Kasprzyk, Nowak, Besarabiw (56′ Przybylski) , Jaworski, Rusek, Dziuba (83′ Skupiński), Czupryn (56′ Pacyna), Sobczak (46′ Sibiński), Dąbrowski, Wnuk.