uniwersalnadoart

Trudny mecz Ostrovii

Najciekawszy mecz 3 kolejki Kaliskiej Klasy Okręgowej rozegrany został w Opatowie. Spotkały się w nim zespoły, które wcześniej wygrywały swoje mecze. Miejscowa drużyna, beniaminek rozgrywek podejmowała Ostrovię 1909 Ostrów.

Gospodarze przed meczem z rąk Andrzeja Mrozińskiego, prezesa Kaliskiego Okręgowego Związku  Piłki Nożnej odebrali puchar za awans z Klasy A. Później rozpoczęły się emocje na boisku.  Do przerwy oba zespoły szukały okazji po strzałach zza pola karnego. Bliżsi szczęścia byli gospodarze. Po uderzeniu jednego z graczy Płomienia w 41 minucie piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Mariusza Adamka. W zespole Ostrovii mocne uderzenia z rzutów wolnych oddawali Mateusz Sobczak i Piotr Kasprzyk, ale udane interwencje między słupkami notował golkiper opatowskiej drużyny. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. W 53 minucie gospodarze objęli prowadzenie 1:0 po dośrodkowaniu z rzutu różnego. Stracona bramka podziałała mobilizująco na piłkarzy Ostrovii. 5 minut później do remisu doprowadził Ireneusz Czupryn. W polu karnym przewrócony został Marcin Pacyna, ale do piłki doskoczył 18-letni pomocnik ostrowskiego zespołu i strzelił swojego pierwszego gola w lidze. W 66 minucie na prowadzenie 2:1 Ostrovię wyprowadził Pacyna, który najprzytomniej zachował się w polu karnym gospodarzy. Z miejscowych uszło nieco powietrze i ostrowianom grało się nieco swobodniej. Wcześniej gracze Płomienia grali bardzo ambitnie, na małym, ale zgodnym z wymogami boisku.  W 88 minucie wynik spotkania na 3:1 ustalił Marcin Pacyna i ostrowscy piłkarze mogli cieszyć się z trzeciego w tym sezonie zwycięstwa. – Graliśmy na bardzo trudnym terenie. Ten mecz był dotąd najtrudniejszym ze wszystkich przez nas rozegranych. w rundzie jesiennej. Cieszę się, że zespół po stracie bramki nie załamał się i strzelił gospodarzom trzy bramki – mówi Andrzej Dziuba, szkoleniowiec Ostrovii.

Płomień Opatów – Ostrovia 1909 Ostrów 1:3 (0:0)

Bramki: (58′) – Irenusz Czypryn (63′), Marcin Pacyna (66′,68′)

Ostrovia: Ma. Adamek – Kasprzyk (75′ Konstanciak), Besarabiw, Nowak, Jaworski (85′ Mi.Adamek), Rusek, Sibiński (55′ Pacyna), Czupryn, Sobczak, Dąbrowski, Wnuk (87′ Kaczmarek).