Mocne treningi na Piaskach

W poniedziałek ruszyły przygotowania drużyny seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski do sezonu 2020/21 IV Ligi.

Poniedziałkowe i wtorkowe zajęcia biało-czerwoni pod wodzą trenerów Marcina Kałuży i Piotra Kasprzyka odbyli nad zalewem Piaski-Szczygliczki. Pierwszego dnia biegali wokół akwenu, a we wtorkowe popołudnie sztab szkoleniowy zaplanował zajęcia na terenach leśnych. Szczególnie wtorkowe bieganie mocno dało w kość większości zawodników.

Na pierwszych treningach pojawiło się kilku młodych zawodników Ostrovii, którzy w poprzednim sezonie grali na wypożyczeniach w klubach z niższych lig. Ich poczynaniom w nabliższych dniach będą przypatrywali się trenerzy. Razem z ostrowskim zespołem trenuje Patryk Kaczmarek. 21-letni środkowy obrońca ma za sobą występy w Górniku Konin czy Pogoni Nowe Skalmierzyce. Ten gracz był już „dogadany” z Ostrovią na rundę wiosenną, ale pandemia korona wirusa pokrzyżowała mu plany debiutu w marcu w biało-czerwonych barwach.

Jeśli chodzi o ubytki kadrowe na obecną chwilę pewne jest odejście Daniela Kaczmarka, który przystał na ofertę Pogoni Nowe Skalmierzyce.

O sytuacji kadrowej w Ostrovii 1909 będziemy informowali na bieżąco.

Środa będzie dniem wolnym dla zawodników. W czwartek i piątek czekają ich testy wytrzymałościowe. Na sobotę planowana jest gra wewnętrzna.

Po nieudanym poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie biało-czerwoni chcą jak najlepiej przygotować się do nowych rozgrywek.