aa_seniorzy2

Nielba II – Ostrovia 1909 0:3

aa_seniorzy2Piłkarze Ostrovii 1909 awansowali do finału wojewódzkiego Pucharu Polski. We wtorkowe popołudnie na sztucznym boisku w Wągrowcu biało-czerwoni pokonali tamtejszą Nielbą II 3:0.

Pierwszą próbę strzału w tym spotkaniu podjął Marcin Wojciechowski w 5 minucie. Gracz ostrowskiego zespołu uderzył lekko, ale trochę problemów ze złapaniem futbolówki miał golkiper gospodarzy.

W 32 minucie ładną akcją prawą stroną popisał się Michał Majer. Najmłodszy zawodnik w kadrze Ostrovii 1909 znalazł się z piłką w polu karnym, ale trafił w nogi bramkarza rywali.  W odpowiedzi zaatakowali miejscowi, ale dobrą interwencję zanotował Jarosław Reyer.

11 minut później wynik spotkania otworzył Tomasz Kempiński. Precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Szczepańskiego pozostało tylko skutecznie mu wykończyć uderzeniem głową.

Po zmianie stron zaatakować próbowały rezerwy Nielby.  Ataki były jednak powstrzymywane w defensywie.

W 73 minucie padła druga bramka w meczu. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Bartosz Szepeta. Rzut karny pewnie wykonał Marcin Wojciechowski.

W doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawił Bartosz Szepeta i Ostrovia 1909 zwyciężyła zasłużenie 3:0.

Dodajmy, że biało-czerwoni nie wystąpili w tym meczu w optymalnym zestawieniu. Kilku zawodników dostało wolne. W meczowej „18” pojawili się dwaj zawodnicy juniora starszego ostrowskiego klubu: Paweł Gąszczak i Patryk Chojnacki.

W finale wojewódzkim Pucharu Polski rywalem Ostrovii 1909 będzie Sokół Kleczew. Ten pojedynek został zaplanowany na środę 19 czerwca.

Nielba II Wągrowiec – Ostrovia 1909 Ostrów 0:3 (0:1)

0:1 Tomasz Kempiński (43′)
0:2 Marcin Wojciechowski (73′ rzut karny)
0:3 Bartosz Szepeta (90’+3)

Ostrovia 1909: J.Reyer – Szczepański, Rusek, D.Reyer, Szymanowski, Błaszczyk (58′ Krawczyk), Cierniewski (90+3 Stawiński), Michalski, Wojciechowski (86′ Molka), Majer (55′ Szepeta), Kempiński.