Noworoczne granie w Arena Ostrów za nami

Święto futbolu w młodzieżowym wykonaniu.6 godzin trwał II Noworoczny Turniej pod Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beaty Klimek.

Podobnie jak przed rokiem organizator imprezy, czyli Ostrovia 1909 do udziału zaprosił ostrowskie kluby szkolące młodych adeptów futbolu. Były więc OKS Ostrów, Football Academy Ostrów, Akademia Krecika Ostrów. Gościnnie pojawiła się młodzież z zaprzyjaźnionej Akademii Piłkarskiej Czech z Ostrzeszowa.

Turniej składał się z dwóch części – rywalizacji żaków (rocznik 2013) oraz orlików (2011). Łącznie rozegrano 31 spotkań. Padło wiele pięknych bramek, nie brakowało emocji. Co ważne zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej w tych kategoriach wiekowych nie prowadzi się żadnych klasyfikacji, nie zapisuje wyników oraz nie ma sędziów. Mimo tego rywalizacja odbywała się w zasadach fair play.

Każdy mógł poczuć się zwycięzcą. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział w turnieju.

Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy na trybunach Areny Ostrów gościć liczne grono kibiców – rodziców, dziadków uczestników turnieju. Wsparcie z trybun dodawało skrzydeł młodym piłkarkom i piłkarzom.

Turniej swoją obecnością zaszczycił Sebastian Górski, wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Był obecny również Sławomir Kowalczuk kierownik Referatu Kultury Fizycznej i Sportu. Nie zabrakło również innych gości, o którym poświęcimy osobne materiały.

W organizację imprezy zaangażowani był Zarząd Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909, trenerzy. Dziękujemy za pomoc i wsparcie licznej grupie sponsorów!

II Noworoczny Turniej pod Patronatem Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Beaty Klimek przeszedł do historii. Obiecujemy, że za rok spotkamy się w hali Arena Ostrów ponownie!

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski