Obra ponownie wyeliminowana!

Ostrovia 1909 ponownie górą w pucharowej potyczce nad Obrą Kościan. Biało-czerwoni triumfowali 4:1 na sztucznym boisku w Ostrzeszowie.

W pierwszej połowie spotkania nie brakowało ciekawych akcji po obu stronach boiskach. W 15 minucie rzut karny przez Mariusza Józefiaka obronił Bartosz Jankowski. Bohaterem pierwszej części mógł być Maciej Kaniewski, ale nie wykorzystał trzech dogodnych sytuacji.

Bramki doczekaliśmy się dopiero w 36 minucie, kiedy po długi podaniu Damiana Izydorskiego golkipera Obry pokonał Jakub Szaniec.

Po zmianie stron przycisnęła drużyna z Kościana i w 62 minucie Maciej Przewłocki doprowadził do stanu 1:1.

W ostrowskim zespole okazje miał Tomasz Kowalski. Kwadrans przed końcem przełamał się w końcu Maciej Kaniewski i biało-czerwoni odzyskali biało-czerwoni. Udział przy golu miał Patryk Kaczmarek.

Ostatnie fragmenty spotkania należały do zawodników z rocznika 2003. W polu karnym sfaulowany został debiutant w drużynie seniorów, Oliwier Napieralski. Rzut karny na bramke zamienił doświadczony Tomasz Kowalski. W doliczonym czasie wynik na 4:1 ustalił Jakub Kramarczyk, dobijając uderzenie w słupek Tomasza Kowalskiego.

Kolejnego przeciwnika w pucharowej rywalizacji wyłoni losowanie.

Ostrovia 1909 – Obra Kościan 4:1 (1:0)

1:0 Jakub Szaniec (36′)
1:1 Maciej Przewłocki (62′)
2:1 Maciej Kaniewski (75′)
3:1 Tomasz Kowalski (88′, rzut karny)
4:1 Jakub Kramarczyk (90+2′)

Bartosz Jankowski – Mateusz Stawski (64′ Mateusz Rachwalski), Patryk Kaczmarek, Maciej Mikulski, Damian Błaszczyk, Marek Szymanowski (83′ Oliwier Napieralski), Tomasz Kowalski, Damian Izydorski, Jakub Szaniec, Maciej Kowalski, Safian Skupiński (55′ Jakub Kramarczyk)