Ostatni sprawdzian na remis

Ostatni sparing w okresie przygotowawczym drużyny Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski z Piastem Czekanów zakończył się rezulatem 2:2.

Sobotni pojedynek rozegrany został na boisku w Czekanowie, gdzie była pierwsza okazja po zimowej przerwie zagrać na naturalnej nawierzchni.

Rozpoczęło się obiecująco bo od trafień w krótkim odstępie czasowym Krystiana Szczepaniaka i Daniela Kaczmarka, Kolejnego gola mógł zdobyć Marcin Chmiel, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktową bramkę.

Przez większość spotkania piłkarze Ostrovii 1909 byli w posiadaniu piłki. W jednej z najlepszych okazji Maciej Mikulski trafił w poprzeczkę. W 78 minucie Piast odrobił straty i pojedynek zakończył się wynikiem 2:2.

Piast Czekanów – Ostrovia 1909 2:2 (1:2)