boisko

Ostrovia 1909 – Górnik Konin 2:2

boiskoWynikiem 2:2 zakończył się sobotni sparing Ostrovii 1909 z Górnikiem Konin. W ostrowskim zespole testowanych było dziewięciu zawodników.

W ostatnich dniach okazało się, że z biało-czerwonymi z powodów osobistych rozstaje się Krzysztof Molka, który miał duży udział w dwóch awansach.

Wynik sobotniego meczu w 5 minucie otworzył Marcin Górecki, który popisał się trafieniem nogą po rzucie rożnym. Ten napastnik miał jeszcze kilka okazji strzeleckich – w jednej z nich futbolówka odbiła się od obu słupków. W 45 minucie Górnik doprowadził do wyrównania po rzucie karnym.
Po zmianie stron szczęścia zabrakło Robertowi Skrobaczowi, który głową trafił piłką w słupek. W 75 minucie po błędzie biało-czerwonych goście objęli prowadzenie. 10 minut przed końcem spotkania do wyrównania precyzyjnym uderzeniem z 18 metra doprowadził Krzysztof  Gościniak. Wcześniej swoich szans z dystansu próbowali Damian Michalski i Damian Błaszczyk.

Większość testowanych w sobotnie popołudnie zawodników pojawiła się w wyjściowej „11” i zagrała przez 60 minut. Swoją „połówkę” otrzymał Konrad Łojek z drużyny juniora młodszego Ostrovii 1909. 17-latek między słupkami pojawił się w drugiej części meczu. Przy stracie bramki nie zawinił, ponadto miał jedną dobrą interwencję.

Wyjściowa „11” Ostrovii 1909:
Bartosz Pawłowski – Damian Kiełbasa, Patryk Jajko, Dariusz Reyer, Kamil Krawczyk, Szymon Sołtyński, Waldemar Gancarczyk, Krzysztof Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk, Marcin Górecki, Paweł Tabaczyński.

W drugiej połowie na boisku pojawili się:
Konrad Łojek – Marek Szymanowski, Adam Błaszczyk, Daniel Kaczmarek, Damian Kaczmarek, Bartosz Szepeta, Damian Michalski, Krzysztof Gościniak, Damian Błaszczyk, Robert Skrobacz.

Wolne dostali: Michał Wrzesiński, Michał Majer, Grzegorz Wachowiak.
Kontuzje: Łukasz Wiącek, Tomasz Kempiński, Błażej Cyfert, Damian Czech, Damian Izydorski.

Testowani piłkarze w sobotnim sparingu:

Krystian Jajko (19 lat,  obrońca, 175 cm). Wychowanek Polonii Trzebnica, W poprzednim sezonie ponadto był też w szerokiej kadrze Miedzi Legnica, ale nie miał okazji zadebiutować w pierwszej drużynie.

Damian Kiełbasa (25 lat, 175 cm, obrońca). Ostatnio związany z MKS Oława, wcześniej grał w Czarnych-Jelcz Laskowice i SMS-ie Łódź. Pochodzi z Kutna.
Krzysztof Gancarczyk (25 lat, 186 cm, 75 kg, pomocnik). Wychowanek MKS-u Oława, zaliczył krótki epizod w Czarnych Żagań.
Mateusz Gancarczyk (21 lat, pomocnik). Od początku swojej kariery związany podobnie jak jego starszy brat Krzysztof z MKS-em Oława.
Waldemar Gancarczyk (23 lata, pomocnik). Wychowanek MKS-u Oława. Rundę jesienną spędził w Chrobrym Głogów – 7 razy pojawiał się w wyjściowej  „11”.
Damian Kaczmarek (22 lata, pomocnik).  Wychowanek Prosny Wieruszów.  Ma za sobą grę w juniorach GKS-u Bełchatów. Rundę jesienną obecnego sezonu rozegrał w Sokole Aleksandrów Łódzki.
Szymon Sołtyński (21 lat, pomocnik). Szuka dla siebie nowego klubu po tym jak z II ligi wycofał się KS Polkowice.
Paweł Tabaczyński (21 lat, napastnik). Wychowanek Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnio grał w Chrobrym Głogów, wcześniej w Calisii Kalisz.
Marcin Górecki (23 lata, pomocnik). O jego postawie w ataku głośno jest od kilku sezonów. Imponuje skutecznością w Orle Mroczeń.