uniwersalne

Ostrovia 1909 – Lech ME 2:0

uniwersalnePierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej mają na swoim koncie seniorzy Ostrovii 1909. Biało-czerwoni pokonali Lecha Poznań ME 2:0.

Rywale ostrowskiej bramce zagrażali najczęściej po stałych fragmentach gry. W 15 minucie dwukrotnie Ostrovię 1909 uratował Dominik Sadowski. Postawa biało-czerwonych na boisku w Jarocinie mogła się podobać. W 25 minucie niewiele brakło aby Tomasz Kempiński po długim zagraniu piłki przez Dariusza Reyera pokonał bramkarza Kolejorza. Udało mu się to uczynić w ostatniej akcji pierwszej połowy, kiedy asystę z prawej strony boiska zanotował Damian Czech, który zapędził się pod pole karne rywala.

Druga bramka padła po rzucie rożnym. Futbolówkę wrzucał Patryk Cierniewski, a celnym uderzeniem głową popisał się Dariusz Reyer. Ta sytuacja miała miejsce w 62 minucie. 5 minut przed zakończeniem spotkania szczęścia zabrakło Maciejowi Stawińskiemu, który trafił w poprzeczkę.

Biało-czerwoni bardzo poważnie podeszli do niedzielnego sparingu. Sztab szkoleniowy Ostrovii 1909 w przyszłym tygodniu pierwsze decyzje kadrowe. Po ostatecznej selekcji w rundzie wiosennej do dyspozycji będzie 19 graczy i 2 juniorów. Dodajmy, że w starciu z Lechem kilku zawodników ostrowskiej drużyny zagrało ze specjalnymi testerami, które wykazały między innymi jak duży dystans został pokonany przez nich na boisku.

Ostrovia 1909 – Lech Poznań ME 2:0 (1:0)

1:0 Tomasz Kempiński (45′)
2:0 Dariusz Reyer (62′)

Wyjściowa „11”:
Sadowski – Czech, Błaszczyk, Reyer, Krawczyk, Ciesielski, Molka, Michalski, Cierniewski, Gościniak, Kempiński.