boisko

Ostrovia 1909 – Ślęza 2:1

boiskoDrugi triumf z rzędu w okresie przygotowawczym zanotował zespół Ostrovii 1909. W sobotę biało-czerwoni pokonali trzecioligową Ślęzę Wrocław 2:1.

Wynik spotkania został otwarty w 20 minucie. Sfaulowany w polu karnym był Michał Wrzesiński, a skutecznie „11” wykonał Maciej Kowalski-Haberek. W 65 minucie Ślęza doprowadziła do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później Bartosz Pawłowski efektowną paradą uchronił ostrowską drużynę przed stratą drugiego gola. W 85 minucie mocno zza pola karnego uderzał Bartosz Szepeta. Golkiper wrocławskiego zespołu udanie jednak interweniował. W kolejnym ataku skapitulował po celnym uderzeniu głową Damiana Czecha.

W sobotnim meczu z powodu urazów nie wystąpili Dariusz Reyer i Grzegorz Wachowiak.

Ostrovia 1909 – Ślęza Wrocław 2:1 (1:0)
Bramki dla Ostrovii 1909: Maciej Kowalski-Haberek (20′), Damian Czech (86′)

Wyjściowa „11” Ostrovii 1909:
Pawłowski – Błaszczyk, Czech, Kowalski-Haberek, Krawczyk, Rodin, Szepeta, Wrzesiński, Szymanowski, Gościniak, Michalski.
W drugiej części na boisko weszli: J.Reyer, Cyfert, Skrobacz, Górecki, Kaczmarek, Sołtyński.