trening

Ostrovia 1909 – Piast 4:0

trening

Po dobrej grze w środowe popołudnie zespół Ostrovii 1909 Ostrów pokonał w meczu sparingowym Piasta Kobylin 4:0.

Na mecz na Stadionie Miejskim wybrało się kilkudziesięciu sympatyków futbolu. Z pewnością zaskoczeniem było dla nich pojawienie się w wyjściowej jedenastce ostrowskiego zespołu czarnoskórego gracza. To Ajibola Adeola Oshikoya, któremu przyglądał się trener Andrzej Dziuba. Nigeryjczyk to pomocnik, który we wrześniu skończy 20 lat. Jego test w Ostrovii 1909 wypadł udanie. Teraz od decyzji obu stron – ostrowskiego klubu i zawodnika zależała będzie jego przyszłość.

Środowe spotkanie mogło się podobać. W pierwszej części toczyła się równorzędna walka. Zarówno gospodarze jak i trzecioligowcy stwarzali sobie dobre sytuacje bramkowe.

Bramki padły jednak po zmianie stron. W 52 minucie Mateusz Sobczak przerzucił piłkę nad golkiperem Piasta, który opuścił pole bramkowe a formalności dopełnił Damian Wnuk. W 75. minucie na prawej stronie piłkę otrzymał Michał Janoś. 16-latek popędził w pole karne. Jego strzał zatrzymał golkiper gości, ale skuteczną dobitką popisał się Mateusz Sobczak. 180 sekund później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Damian Wnuk, który wykończył podanie od Gracjana Koniecznego. W 82. minucie wynik na 4:0 ustalił Michał Janoś, któremu piłkę dograł Mateusz Woźniak.

Kolejne spotkanie sparingowe biało-czerwoni rozegrają w najbliższy piątek. O godzinie 19.30 na boisku przy Krotoszyńskiej zmierzą się z OKS-em Ostrów.

Ostrovia 1909 Ostrów – Piast Kobylin 4:0 (0:0)

1:0 Damian Wnuk (52′)
2:0 Mateusz Sobczak (75′)
3:0 Damian Wnuk (78′)
4:0 Michał Janoś (82′)