Ostrovia 1909 – Pogoń 0:1

aaaa_nowe_oviaNiestety porażek drugi z rzędu biało-czerwoni stracili punkty z niżej notowanym rywalem. W sobotę Ostrovia 1909 uległa Pogoni Mogilno.

W pierwszej części meczu gospodarze stworzyli sobie dwie dobre sytuacje. W 23 minucie Damian Michalski ograł obrońcę Pogoni, ale przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Natomiast w 27 minucie Damian Błaszczyk dograł futbolówkę do Marka Szymanowskiego, który został zatrzymany przez golkipera gości oddając strzał z bliskiej odległości. Drużyna Pogoni oddała zaledwie 1 groźny strzał. W 44 minucie z wolnego uderzał Diokel Thiakane, ale nie zaskoczył on Rafała Peksy.

Podobny przebieg miała druga połowa, gdzie biało-czerwoni posiadali lekką przewagę. W 67 minucie Daniel Kaczmarek przymierzył niecelnie głową po dośrodkowaniu Patryka Perza. W 82 minucie Marek Szymanowski uderzył wzdłuż bramki. Przyjezdni jedną z nielicznych groźnych akcji przeprowadzili w 85 minucie. Z lewej strony boiska do siatki trafił Thiakane. Kilkadziesiąt sekund później przed szansą na wyrównanie stanął Łukasz Wiącek. Sędzia podyktował rzut karny za faul na Danielu Kaczmarku. Niestety popularny „Kisiel” trafił w poprzeczkę. Pogoń pokonała Ostrovię 1:0.
W ostrowskim zespole z powodu kontuzji  nie wystąpił Tomasz Kempiński.

Ostrovia 1909 – Pogoń Mogilno 0:1 (0:0)