Ostrovia 1909 – Sparta Brodnica 1:0

aaaa_nowe_oviaDługo wyczekiwany sukces zanotowali piłkarze Ostrovii 1909. W sobotnie popołudnie biało-czerwoni pokonali Spartę Brodnica 1:0.

W 3 minucie zanotowaliśmy pierwszy strzał w światło bramki. Z rzutu rożnego piłkę dogrywał Michał Giecz do której doskoczył Dariusz Reyer, ale na posterunku znalazł się golkiper gości.
Ze strony Sparty najwięcej zagrożenia stwarzał Satoki Yoneda, dwukrotnie uderzając tuż obok słupka ostrowskiej bramki.

W 35 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Damian Kaczmarek, ale interweniował Kamil Szewczyk, strzegący bramki przyjezdnych. Kilkanaście sekund był już jednak bezradny przy mocnym strzale Damiana Michalskiego i futbolówka wpadła do sieci.

Kolejnych kilka ciekawych akcji odnotowaliśmy po zmianie stron. W 60 minucie ponownie głową uderzał Dariusz Reyer, ale tym razem piłka przeszła obok słupka. W 74 minucie Daniel Kaczmarek uderzył zbyt lekko po ziemi by zaskoczyć bramkarza Sparty. Goście dążyli do odwrócenia losów spotkania, ale swoich akcji nie potrafili skutecznie wykończyć.

Ostrovia 1909 – Sparta Brodnica 1:0 (1:0)