Ostrovia 1909 – Victoria 2:0

aaaa_nowe_oviaPo bramkach ze stałych fragmentów gry seniorzy Ostrovii 1909 zanotowali zwycięstwo w 19 kolejce III ligi nad Victorią Września.

Obu ekipom zależało na udanym starcie na początku drugiej rundy. W 7 minucie pierwszy strzał w światło bramki oddał Konrad Rusek, ale był on zbyt lekki by zaskoczyć golkipera gości. 5 minut później groźnie uderzał Tomasz Kempiński ale futbolówka trafiła w boczną siatkę.
W 27 minucie przed szansą otwarcia wyniku stanął Damian Michalski, po tym jak jeden z graczy Victorii zagrał piłkę ręką w polu karnym. Gracz Ostrovii 1909 uderzył jednak zbyt lekko i bramkarz przyjezdnych nie miał problemów z wybronieniem strzału. Popularny „Siepy” zrehabilitował się tuż przed przerwą trafiając piłkę głową do siatki po wrzutce z rzutu wolnego Dariusza Reyera.

W 80 minucie sędzia główny wskazał po raz drugi w sobotnie popołudnie na „wapno”. Tym razem w polu karnym sfaulowany został Tomasz Kempiński. Do wykonania „11” podszedł Łukasz Wiącek i podwyższył na 2:0.
Ostrowska defensywa spisywała się bardzo dobrze. Jeden z groźniejszych strzałów goście oddali w 87 minucie ale na posterunku był Rafał Peksa.  Biało-czerwoni ostatecznie zasłużenie triumfowali 2:0.

Ostrovia 1909 – Victoria Września 2:0 (1:0)
1:0 Damian Michalski (45′)
2:0 Łukasz Wiącek (80′)

Ostrovia 1909: Peksa – Wachowiak, Reyer, Wiącek, Krawczyk, Szymanowski (65′ Błaszczyk), Rusek, Michalski, Janoś (69′ Perz), Kaczmarek (85′ Sipurzyński), Kempiński (87′ Adamski).