Ostrovia 1909 – Warta 4:2

aaaa_nowe_ovia

6 bramek, 2 czerwone kartki  –  mecz godny derbów Wielkopolski obejrzeli kibice w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim. Biało-czerwoni  pokonali lidera III ligi, Wartę Poznań.

Pojedynek dobrze rozpoczął się dla Ostrovii 1909. Akcję rozpoczął Kamil Krawczyk, piłka trafiła do Tomasza Kempińskiego, który w polu karnym został sfaulowany przez Bartosza Pawłowskiego. Bramkarz gości za to zagranie ujrzał żółty kartonik. Rzut karny na bramkę zamienił Daniel Kaczmarek. Pawłowski 10 minut później wyleciał z boiska za uwagi w kierunku arbitra – otrzymał drugą żółtą kartkę  a w konsekwencji czerwoną. Swoją złość wyładował na drzwiach w holu trybuny głównej, co zostało odnotowane w protokole sędziowskim.

Grający  w osłabieniu młody zespół Warty nie zamierzał jednak się poddawać. W 27 minucie Dariusz Reyer w polu karnym sfaulował jednego z rywali, a do stanu 1:1 z jedenastego metra doprowadził Adrian Laskowski. Natomiast w 34 minucie goście po nie porozumieniu ostrowskiej defensywy i bramkarza wyszli na prowadzenie 2:1 po golu Michała Ciarkowskiego.

Biało-czerwoni próbowali odrabiać stratę. Celu dopięli w 70 minucie, kiedy wszystkich strzałem z około 25 metra zaskoczył Damian Michalski. To była tzw. bramka „stadiony świata”, a kibice długo oklaskiwali zdobywcę gola.

3 minuty później było już 3:2, kiedy akcję zapoczątkował Michał Giecz. Piłka później trafiła do Kamila Krawczyka, który z lewej strony z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki!

W 77 minucie drugi żółty kartonik za faul na rywalu ujrzał Damian Michalski i siły na boisku się wyrównały. Ostrovia 1909  nieco się cofnęła, licząc na kontrataki. Sędzia doliczył 5 minut. W 94 minucie Michał Giecz wykonywał rzut rożny, a nie pilnowany w polu karnym Tomasz Kempiński skarcił Wartę celnym trafieniem głową i biało-czerwoni zwyciężyli 4:2, sprawiając swoim fanom świetny prezent na święta. Na Stadionie Miejskim poległ lider tabeli.

W ostrowskim zespole z powodu pauzy za kartki nie wystąpił Łukasz Wiącek.

Ostrovia 1909 – Warta Poznań 4:2 (1:2)

1:0 Daniel Kaczmarek (8’, karny)

1:1 Adrian Laskowski (27’ karny)

1:2 Michał Ciarkowski (34’)

2:2 Damian Michalski (70’)

3:2 Kamil Krawczyk (73’)

4:2 Tomasz Kempiński (90+4)

Ostrovia 1909: Peksa – Krawczyk, Błaszczyk, Reyer, Rusek, Szymanowski (83’ Adamski), Kucharski, Michalski, Perz (90+2 Sipurzyński), Kaczmarek (69’ Giecz), Kempiński (90+4 Jóźwiak).