Ostrovia nie zwalnia

Piąte z rzędu zwycięstwo seniorów Ostrovii 1909. Biało-czerwoni wygrali na trudnym terenie w Rawiczu.

Zespół Rawii przystępował do spotkania w dość w młodzieżowymm zaskakującym zestawieniu. Boiskową mądrość i dojrzałość pokazali podopieczni trenera Piotra Konstanciaka.

W 16 minucie wynik otworzyło celne uderzenie Mikołaja Marciniaka po podaniu Macieja Kaniewskiego.

W drugiej połowie gospodarze grając nerwowo i ostro otrzymali między 50 a 71 minutą aż 6 żółtych kartek – 3 za niesportowe zachowanie.

Biało-czerwoni w tej części zagrali lepiej co przełożyło się na poprawę rezultatu. W 57 minucie faulowany w polu karnym był Maciej Kaniewski. Rzut karny na bramkę zamienił Karol Krystek. 11 minut później w polu karnym nieprzepisowo był Damian Błaszczyk. Tym razem z „wapna” golkipera Rawii pokonał Mikołaj Marciniak. W końcówce spotkania swoich szans szukali gospodarze, ale Bartosz Jankowski udanie interweniując zachował czyste konto.

Ostrovia zasłużenie zwyciężyła 3:0. W sobotę, 27 listopada ostatni mecz rundy jesiennej – o godzinie 13.00 z PKS Racot na Stadionie Miejskim.

Rawia Rawicz – Ostrovia 0:3 (0:1)

0:1 Mikołaj Marciniak (16’)

0:2 Karol Krystek (57’, rzut karny)

0:3 Mikołaj Marciniak (68’, rzut karny)

Ostrovia: Bartosz Jankowski -Patryk Perz, Jakub Jędrzejak, Mateusz Stawski, Damian Błaszczyk, Nikodem Modrzyński (78’ Dawid Płaczek), Karol Krystek, Jakub Kramarczyk (80’ Paweł Zadka), Mariusz Poślednik (78’ Kacper Piotrowicz), Mikołaj Marciniak (80’ Mateusz Ziemiański), Maciej Kaniewski (68’ Szymon Celmer).