Ostrovia podjęła rękawice, Victoria gra dalej

Po pełnym walki spotkaniu Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski uległa Victorii Ostrzeszów w 1/8 Totolotek Pucharu Polski 0:1.

W ostrowskim zespole zabrakło mającego wolne po zawarciu związku małżeńskiego Łukasza Wiącka, kontuzjowanego Mateusza Stawskiego i powoli dochodzącego do zdrowia po urazie Macieja Kaniewskiego.

W pierwszym kwadransie gry dwukrotnie zmuszony do intwernecji przez zawodników Victorii był Bartosz Jankowski, który obronił uderzenia Macieja Stawińskiego i Michała Mazurka. „Jankes” skapitulował jednak w 37 minucie, kiedy strzałem nie do wyciągnięcia z rzutu wolnego popisał się Robert Skrobacz.

W ostrowskim zespole do przerwy najlepszą okazję do wpisania się na listę strzelców miał Mateusz Sobczak, ale uderzył obok bramki.

Spotkanie miało wyrównany przebieg. Biało-czerwoni dążyli do wyrównania strat. W doliczonym czasie taka okazja nadarzyła się Jordanowi Kaczmarkowi. Zawodnik Ostrovii otrzymał jednak mocne podanie i nie do końca mógł czysto przymierzyć, a piłka przeszła obok bramki.

Mimo porażki ostrowska drużyna zasłużyła na pochwałę za sobotni występ w Ostrzeszowie. Teraz podopieczni trenerów Marcina Kałuży i Piotra Kasprzyka skupią się na dalszym przygotowaniu do nowego sezonu IV Ligi, który ruszy 1 sierpnia.

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 1:0 (1:0)