Ostrovia wyszarpała zwycięstwo!

Emocje nie do opisania. Nie często spotykanego wyczynu dokonali w sobotnie popołudnie seniorzy Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski

Ostrowski zespół przystąpił do spotkania z GKS-em Rychtal bez borykających się z problemami zdrowotnymi Patryka Perza i Mikołaja Lewandowskiego. Nie w pełni zdrowia był też Karol Krystek ale wspomógł kolegów na boisku w decydujących fragmentach meczu.

Rozpoczęło się udanie dla biało-czerwonych. W 19 minucie sfaulowany w polu karnym został Piotr Skrzypczak. Rzut karny na bramkę zamienił Mikołaj Marciniak. Kolejne minuty pierwszej połowy zostały przespane przez biało-czerwonych a rywale zdobyli aż 3 bramki po stałych fragmentach gry.

W przerwie w szatni nie zabrakło odpowiedniej motywacji na odwrócenie losów pojedynku. Już w 47 minucie gola na 2:3 zdobył Maciej Kaniewski. Piłkarze Ostrovii praktycznie nie schodzili z połowy miejscowych. Ataki przyniosły efekt dopiero w ostatnich fragmentach spotkania. W 88 minucie wynik meczu wyrównał Maciej Kaniewski. Taki wynik jednak nie zadawalał ostrowian, którzy prawdziwą demolkę zrobili w doliczonym czasie gry. Najpierw głową do siatki trafił Karol Krystek a wynik spotkania na 5:3 dla Ostrovii ustalił Maciej Kaniewski. Ten ostatni zdobył w sobotę 3 gole, wchodząc na boisko za kontuzjowanego Piotra Skrzypczaka w 22 minucie.

GKS Rychtal – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:5 (3:1)

0:1 Mikołaj Marciniak (19’, rzut karny)

1:1 Michał Grochowski (22’ rzut karny)

2:1 Rafał Ożóg (38’)

3:1 Patryk Dykus (45’)

3:2 Maciej Kaniewski (47’)

3:3 Maciej Kaniewski (88’)

3:4 Karol Krystek (90+2, głową)