Passa podtrzymana. Remis z Tarnovią

Poważnie osłabiona drużyna Ostrovii 1909 zremisowała na wyjeździe z Tarnovią Tarnowo Podgórne 1:1.

Na boisku zabrakło pauzujących za kartki doświadczonych Łukasza Wiącka i Damiana Błaszczyka. Ich miejsce na środku obrony zajęli Patryk Kaczmarek i Maciej Mikulski. Dlatego drugiego była to nietypowa pozycja, ale 20-letni pomocnik udanie zastąpił kapitana Ostrovii 1909.

Spotkanie długo nie układało po myśli biało-czerwonych, szwankowała gra ofensywna. W 40 minucie prowadzenie gospodarzom dało uderzenie Bartłomieja Graczyka.

W 52 minucie odnotowaliśmy pierwszy strzał w światło bramki ze strony Ostrovii. Uderzenie Marka Szymanowskiego chwycił golkiper Tarnovii. 10 minut później ostrowianie mieli prawo domagać się od arbitra rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez obrońcę gospodarzy. Sędzia jednak nie wskazał na „wapno”.

W 77 minucie do przodu lewą stroną boiska zapędził się Patryk Kaczmarek. Obrońca dograł futbolówkę w pole karne, a tam celnym uderzeniem popisał się Jakub Szaniec. Ten sam piłkarz w 90 minucie dośrodkowując z rzutu rożnego trafił w słupek.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1,a Ostrovia nie przegrała już siódmego pojedynku z rzędu.

Rezultaty pozostałych spotkań sprawiły,że team Grzegorza Dziubka awansował na 13 miejsce w tabeli PROEOKO IV Ligi.

Tarnovia – Ostrovia 1909 1:1 (1:0)