bez_zdjcia

Passa przerwana

Zakończyła się świetna passa wygranych sparingów Juniorów Starszych. Licznik zatrzymał się po trzech meczach. Porażkę nasi zawodnicy ponieśli wczoraj w Krotoszynie z Astrą.

Mecz został podzielony na trzy tercje, każda po 30 minut. Ostrovia jak zwykle dysponowała sporą ilością piłarzy. W Krotoszynie trener Piotr Konstanciak skład mógł wybierać z niemal trzydziestoosobowej kadry. Nie mógł jednak skorzystać z Damiana Gorzelańczyka, Przemysława Glinkowskiego, Błażeja Marciniaka i Adriana Maja. Piłkarze ci z przyczyn osobistych nie mogli wziąć udziału w meczu. Jakub Jędrzejak, Patryk Kaźmierczak i Damian Krawczyk także nie zagrali z powodu kontuzji.

Pierwsza tercja rozpoczyna się lepiej dla gości. Już w 5 minucie bramkę zdobywa Sebastian Kończak i wyprowadza swoją drużyną na prowadzenie. Astra prezentowała się jednak dużo lepiej i w końcu udało jej się wyrównać, a gdyby nie kilka dobrych interwencji Alana Malesy, mogli także objąć prowadzenie. Po pierwszej części remis 1:1.

Druga tercja mimo słabej gry została zdominowana przez Ostrovię. Bramkę na 2:1 wywalczył Patryk Woźniczak, który minął kilku rywali i podał Tobiaszowi Misterkowi. Temu nie pozostało nic jak umieścić piłkę w pustej bramce. Trzecią bramkę zdobył Michał Majer rewelacyjnym uderzeniem zza pola karnego. Druga część meczu kończy się wynikiem 3:1.

Ostatnia tercja należała do gospodarzy. Krotoszynianie ruszyli do odrabiania strat i zmienili wynik z 3:1 na 3:4. Po chwili wyrównał jednak Michał Janoś. Skuteczność gospodarzy była tego dnia wzorowa i już po chwili ponownie prowadzili 5:4. Takim wynikiem zakończył się mecz, Astra Krotoszyn zasłużenie pokonała słabą tego dnia Ostrovię.

Astra Krotoszyn – Ostrovia 1909 5:4
1:0 – S. Kończak
2:1 – T. Misterek
3:1 – M. Majer
4:4 – M. Janoś