Ovia1909grafika

Remis w Pleszewie

Po raz drugi piłkarze Ostrovii 1909 Ostrów czują duży niedosyt w tym sezonie. Do wywalczenia kompletu punktów w wyjazdowym meczu ze Stalą Pleszew zabrakło kilku minut.

Niedzielne spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla biało-czerwonych. Już w w 10. minucie do siatki gospodarzy trafił po ładnym uderzeniu Marek Szymanowski. W 18 minucie ten zawodnik dośrodkowywał z rzutu rożnego, główkował Dariusz Reyer ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Ostrowianie posiadali lekką przewagę w tym meczu do 35 minuty. Wtedy drugi, dyskusyjny żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony ujrzał Piotr Kasprzyk. Ostrowski zespół grał więc do końca spotkania osłabiony brakiem swojego kapitana. Biało-czerwoni zmuszeni zostali do cofnięcia się i grę z kontry. Inicjatywę przejęli pleszewianie, którzy po swojej stronie mieli także arbitra, który odgwizdywał podejmował wiele dyskusyjnych decyzji. W 82 minucie przerwał akcję kiedy Adrian Dąbrowski wychodził z futbolówką na dogodną pozycję. Nie zastosował przywileju korzyści po wcześniejszych faulu na jednym z naszych zawodników.

Biało-czerwoni od 35 minuty bardzo dzielnie się bronili. Więcej przy piłce byli gracze Stali, ale długo nie potrafili wypracować sobie dobrej sytuacji. To udało im się 7 minut przed końcem spotkania kiedy Krystian Benuszak doprowadził do remisu 1:1.

– Grając w osłabieniu przez większą część spotkania ograniczyliśmy się do gry obronnej i szukania swoich szans w kontrataku. Sędziowie popełnili kardynalny błąd w końcówce meczu. Bramka na 2:0 dałaby nam spokój w ostatnich fragmentach – powiedział Andrzej Dziuba, trener Ostrovii 1909.

Po spotkaniu dobrą postawę biało-czerwonych mimo przeciwności losu docenili ostrowscy kibice, którzy wybrali się do Pleszewa dziękując za grę.

Stal Pleszew – Ostrovia 1909 Ostrów 1:1 (0:1)