Ovia1909grafika

Piast – Ostrovia 1909 1:6

Ovia1909grafikaDruga połowa spotkania przesądziła o efektownym zwycięstwie Ostrovii 1909 w Kobylinie nad tamtejszym Piastem – 6:1.

Do niedzielnego meczu ostrowska drużyna przystąpiła bez kontuzjowanego Dariusza Reyera i pauzującego za kartki Marcina Wojciechowskiego.
Pierwsza część spotkania kibiców obu drużyn nie zadowoliła do końca widowiskową grą. Powody do radości mieli fani Piasta. W 16 minucie gospodarze wykonywali rzut różny. Piłka po uderzeniu jednego z graczy uderzyła w słupek ostrowskiej bramki. Druga próba strzału została zablokowana przez obrońców Ostrovii, futbolówka znalazła się na 16 metrze skąd celnie przymierzył Marek Kurzawa.

Biało-czerwoni bramce gospodarzy praktycznie nie zagrozili. Tylko na początku spotkania mocno uderzał Daniel Kaczmarek ale skuteczną interwencją popisał się bramkarz Piasta. Następnie ponad bramką z rzutu wolnego przymierzył Maciej Stawiński.

Druga odsłona meczu odmieniła jego losy. Prawdziwym jokerem okazał się Marek Szymanowski, który pobudził swoich kolegów do lepszej gry. Pojawił się na boisku od początku drugiej części spotkania i już swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na bramkę. W polu karnym otrzymał podanie od Krzysztofa Gościniaka.

W 65 minucie Macieja Stawińskiego nie byli w stanie powstrzymać obrońcy Piasta i mieliśmy już 2:1 dla Ostrovii 1909. Kolejne fragmenty spotkania to show jednego aktora. Mowa o Tomaszu Kempińskim, „Kempes” ustrzelił popularnego „hattricka” zdobywając bramki w 68, 74 i  83 minucie. Zrezygnowanych z gry gospodarzy dobił jeszcze Damian Izydorski ustalają wynik na 6:1 dla Ostrovii 1909.

Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy ostrowskiej drużyny dziękują kibicom za pojawienie się na meczu w Kobylinie i głośne wsparcie z trybun.

1:6 Damian Izydorski (90)

Ostrovia: Sadowski – Rusek (75′ Szczepański), Krawczyk, Czech, Świtała, Molka, Kaczmarek (80′ Jędrzejak), Giecz (46′ Szymanowski), Gościniak, Kempiński, Stawiński (70′ Izydorski).