boisko

Ostrovia wygrała kosztem Ostrovii

W poniedziałkowym meczu niespodzianki nie było. Ostrovia I pokonała Ostrovię II 6:1. Podopieczni Piotra Konstanciaka mieli jednak spore trudności w pierwszej połowie.

Pierwszy gwizdek sędziego rozległ się o 16:00. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny z jednego klubu. Obie jednak za wszelką cenę chciały wygrać. Faworytem była oczywiście pierwsza drużyna, która za cel stawia sobie zwycięstwo w lidze. Trener Piotr Konstanciak dał szansę gry kilku rezerwowym piłkarzom, aby mogli zaprezentować swoje umiejętności przed meczem derbowym z Centrą Olimp Ostrów Wlkp.

Spotkanie od początku było bardzo chaotyczne. Ostrovia I miała spore problemy z przedostaniem się pod bramkę kolegów z drugiej drużyny, którzy bardzo dobrze się bronili. Drużyna Piotra Konstanciaka miała mało sytuacji do strzelenia bramki i grała dosyć słabo. Ekipa Łukasza Polaka nie ograniczała się do defensywy i także wyprowadzała groźne ataki. Pierwsza bramka pada ok. 30 minuty. Rzut wolny z boku pola karnego wykonuje Maciej Sipurzyński. Silny strzał broni Michał Kłysz, ale do piłki w polu karnym dopadł Artur Małecki i głową skierował ją do siatki. Po golu napastnik został zmieniony przez Henryka Sosińskiego, który po chwili był bliski zaliczenia asysty. Podanie wzdłuż pola karnego trafiło do Michała Majera, który uderzył wprost w bramkarza. Kolejna dogodna sytuacja miała miejsce po rzucie wolnym. Strzał głową Jakuba Jędrzejaka po dośrodkowaniu Łukasza Hęćki minął bramkę o pół metra. W ostatniej akcji pierwszej połowy drużyna Ostrovii II udokumentowała swoją dobrą grę bramką. Podanie Damiana Gorzelańczyka przedłużył głową Patryk Chojnacki. Tobiasz Misterek wyskoczył zza pleców obrońców i sprytnie przelobował Patryka Kaźmierczaka. Wynik do przerwy brzmiał 1:1.

Na drugą połowę pierwsza drużyna Ostrovii wyszła bojowo nastawiona i już w pierwszej akcji zdobyła bramkę. „Goście” kilkoma podaniami rozmontowali obronę rywala. Akcję skończył Henryk Sosiński po dośrodkowaniu Kasjana Tumidajskiego. Na kolejne bramki nie trzeba było długo czekać. Ponownie na listę strzelców wpisał się Henryk Sosiński, który wykorzystał wrzutkę Michała Janosia. Ostrovia I poszła za ciosem i co kilka minut podwyższała prowadzenie. Dwie kolejne bramki to także dzieło Henryka Sosińskiego, który dzisiejszego dnia prezentował doskonałą formę. Obie bramki wypracował Michał Majer swoimi podaniami. 15-latek udokumentował swój świetny mecz wspaniałą indywidualną akcją i pewnym strzałem do siatki.

Ostrovia II – Ostrovia I 1:6

Bramki: T. Misterek – H. Sosiński (4), M. Majer, A. Małecki