trening

Pierwsza porażka oldbojów

trening

Słowami piosenki „Nic nie może przecież wiecznie trwać” oldboye KGHM Zagłębia Lubin przerwali pasmo nieprzerwanych zwycięstw naszych oldboyów. Po 35 spotkaniach Ostrovii 1909 bez porażki nic nie wskazywało na przegraną.

Zespół Zagłębia miał jednak w pamięci wysoką bo aż 7:1 porażkę z 2009 roku. Zmobilizował wszystkie swoje siły i wystawił zespół oparty na drużynie która w 1991 roku zdobyła mistrzostwo Polski. Przeciwko Ostrovii 1909 zagrali: Koszarski, Wałowski, Kujawa, Wójcik, Kubot, Turkowski, Stańko, Pisz, Machej, Wiśniewski.

Nasza drużyna z różnych powodów mogła wystawić tylko „gołą jedenastkę” – obowiązki służbowe nie pozwoliły na grę Dariuszowi Płóciennikowi, Tomaszowi Szajkowskiemu i Dariuszowi Dąbrowskiemu. Na domiar złego w 10 minucie kontuzji doznał filar obrony Krzysztof Wewiór i do końca meczu grał z urazem. Zagłębie wykorzystało też późne przybycie naszej drużyny, która z marszu musiała przystąpić do meczu. To w głównej mierze zaważyło na przegranej, gdyż gospodarze po 20 minutach prowadzili już 3:0 i pomimo coraz lepszej gry naszego zespołu wynik ten dowiozło do przerwy. Druga odsłona meczu to całkowita dominacja na boisku i chwilami zamknięcie przeciwnika na ich połowie. W tym czasie ostrowianie zdobywają 2 bramki i odżywają nadzieję na dobry rezultat. Zbyt otwarta i ryzykancka gra zebrała żniwo w postaci udanej kontry Zagłębia i ich prowadzenia 4:2.

Lubin

Od tego czasu niebywała ambicja wyzwoliła wśród naszych dodatkowe siły aby nie dopuścić do przegranej. Stworzyło się pasjonujące widowisko z mnóstwem sytuacji podbramkowych, widowiskowych dla kibiców i kontrami KGHM-u. Bramka na 4:3 na pięć minut przed końcem spotkania jeszcze bardziej uskrzydliła Ostrovię. Niestety zabrakło czasu, choć w ostatniej minucie doskonałej sytuacji sam na sam z Koszarskim nie wykorzystał Marek Mierzwicki.

– W tym dniu szczęście było przy Zagłębiu. Została przerwana passa nieprzegranych meczów, ale ciągle trwa chęć dalszych sukcesów i takie obiecujemy – stwierdził kapitan oldboyów Roman Woźniak.