Pierwsze zwycięstwo w IV lidze

Zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski zainkasował pierwszy komplet punktów w zreformowanej IV lidze. Biało-czerwoni w sobotę pokonali Orkan Śmiłowo.

Ostrowska drużyna przystąpiła do sobotniego spotkania bez Tomasza Kempińskiego, który nabawił się uraz stopy tydzień wcześniej. W roli strzelców bramek zastąpili go Damian Błaszczyk i Daniel Kaczmarek, którzy odpowiednio już w 7 i 8 minucie po szybkich akcjach pokonali bramkarza gości.

Beniaminek ze Śmiłowa zasłużył na duże słowa pochwały. Piłkarze tego klubu w pierwszej połowie stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką Ostrovii. W 27 minucie Bartosz Jankowski obronił rzut karny. Także postawa biało-czerwonych zasługiwała na słowa pochwały.  Gra była toczona w bardzo szybkim tempie. Kibice nie mieli prawa narzekać na nudę.

Po zmianie gry było już nieco gorzej. Piłkarze Orkanu poczuli, że mogą jeszcze powalczyć o korzystny rezultat w 63 minucie. Wtedy rzut karny po faulu na bramkę zamienił Wojciech Wypusz. W ostrowskim zespole też nie brakowało niezłych akcji. Maciej Mikulski uderzał w polu karnym ale futbolówkę poza linię końcową wybił golkiper gości. Przy jednym z rzutów rożnych do piłki najwyżej wyskoczył Jakub Jędrzejak, ale ta przeszła obok słupka.

Po nerwowej końcówce Ostrovia triumfowała 2:1 i zapisała na swoim koncie pierwsze punkty w zreformowanej IV lidze.

Ostrovia 1909 – Orkan Śmiłowo 2:1 (2:0)
1:0 Damian Błaszczyk (7′)
2:0 Daniel Kaczmarek (8′)
2:1 Wojciech Wypusz (63′ rzut karny)

Bartosz Jankowski – Szymon Kasprzak (56′ Jakub Nasalski), Jakub Jędrzejak, Łukasz Wiącek, Grzegorz Wachowiak, Damian Błaszczyk, Michał Giecz (67′ Jordan Kaczmarek), Krystian Mokrzycki, Marek Szymanowski (72′ Mariusz Poślednik), Daniel Kaczmarek, Mateusz Ziemiański (68; Maciej Mikulski)