Piłkarki Ostrovii na konsultacji do Kadry Regionu

32 młode piłkarki wzięły udział w konsultacji selekcyjnej do kadr Regionu Dziewcząt, która w środowe popołudnie odbyła się na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobne konsultacje odbyły się jeszcze w trzech innych lokalizacjach na terenie województwa wielkopolskiego. W Ostrowie Wielkopolskim stawiły się dziewczęta z klubów z Kalisza, Ostrzeszowa, Krotoszyna, Jarocina, Słupii, Łęki Opatowskiej, Godziesz a oraz miejscowej Ostrovii 1909 i OKS Ostrów. Były to zawodniczki z rocznika 2010 oraz młodsze.

Zajęcia otworzył trener edukator Polskiego Związku Piłki Nożnej, Marcin Kałuża. Trening odbywał się pod nadzorem na co dzień szkoleniowców Ostrovii 1909: Łukasza Pawlaka i Tomasza Dolaty. W ocenie poszczególnych zawodniczek podczas przeprowadzanych gier na boiskach pomagały im drugoligowe piłkarki Laura Almeida, Sandra Świerblewska i Aleksandra Krawiec.

To była pierwsza z planowanych konsultacji szkoleniowych. Niebawem poznamy termin i lokalizację kolejnych treningów dedykowanym wyróżniającym się młodym piłkarkom w województwie wielkopolskim.