Ważne zwycięstwa trampkarzy młodszych

W weeken, poprzedzający święta majowe, chłopcy z rocznika 2008 rozpoczęli rewanżowe zmagania ligi wojewódzkiej od meczu z zespołem GKS’u Grębanin.

Spotkanie to było doskonałą okazją do rewanżu za wynik z pierwszej kolejki rundy wiosennej, kiedy to zespół z Grębanina pewnie pokonał naszych podopiecznych wygrywając aż 4:0. Już od samego początku meczu Ostrovia potwierdzała, że aktualny układ tabeli to jedynie różnica zdobytych punktów a nie samych umiejętności czysto piłkarskich. Ostrowianie raz po raz atakowali bramkę przeciwnika, jednak brakowało postawienia „kropki nad i”, czego dowodem był między innymi niewykorzystany rzut karny. Sztuka ta udała się dopiero po upływie 18 minut, kiedy to napastnik gospodarzy wykorzystał sytuację sam na sam pewnie pokonując bramkarza. Tużprzed przerwą Ostrovia potwierdziła dobrą dyspozycję dnia strzelając drugą bramkę. Ponownie do rzutu karnego podszedł kapitan zespołu Bartosz Szwałek, który zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenie myląc bramkarza i strzelając w drugi róg. W drugiej odsłonie spotkania trampkarze młodsi Ostrovii potwierdzili wysoką formę strzelecką pokonując bramkarza jeszcze cztery razy. Parę minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik podwyższył Jakub Wojciechowski, który jeszcze w tym meczu skompletował hat tricka. Dwa ostatnie trafienia należały do Mateusza Matuszczaka oraz Jakuba Cierniewskiego aczkolwiek bramka tego ostatniego została zapisana w protokole meczowym jako bramka samobójcza.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – GKS Grębanin 6:0 (2:0)

Bramki: Jakub Wojciechowski 3, Bartosz Szwałek, Mateusz Matuszczak, bramka samobójcza.

9 kolejkę zmagań ligi wojewódzkiej zamykała Ostrovia Ostrów, która podejmowała u siebie zespół z Leszna. Było to bardzo istotne spotkanie dla gospodarzy, ponieważ w przypadku porażki strata do Polonii Leszno wzrosłaby do 6 punktów a ewentualna walka o utrzymanie stałaby się jeszcze trudniejsza. Waga tego meczu podziałała motywująco na ostrowian bo już w 3 minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Jakub Wojciechowskiego. Wykorzystał on chwilę nieuwagi obrońców przy stałym fragmencie gry i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza przyjezdnych. Przez resztę pierwszej połowy nie padły już żadne bramki pomimo dogodnych sytuacji bramkowych obu druzyn. Wydawało się, że to gospodarze są bliżej podwyższenia prowadzenia aniżeli goście wyrównania, jednak w kluczowych momentach brakowało zdecydowania i lepszych rozwiązań. Początek drugiej odsłony meczu upływał definitywnie pod dyktando gości, czego zwieńczeniem było trafienie w 55 minucie meczu po strzale z dystansu. Stracona bramka była punktem zwrotnym rywalizacji, gdyż od tego momentu gospodarze ponownie złapali swój rytm i na nowo podjęli walkę o 3 punkty. Poświęcenie i wiara w zwycięstwo odpłaciły się w samej końcówce meczu. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Jakub Wojciechowski a następnie, dwie minuty przed końcem spotkania, Bartosz Szwałek ustalił wynik meczu strzelając bramkę z rzutu karnego.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Polonia 1912 Leszno 3:1 (1:0)

Bramki: Jakub Wojciechowski 2, Bartosz Szwałek.

-Wielkie gratulacje dla chłopaków bo rozegrali naprawdę dwa bardzo dobre spotkania z wymagającymi rywalami. Szczególnie w drugim meczu pokazali charakter i wiarę we własne umiejętności nie poddając się po straconej bramce i do końca meczu walcząc o korzystny wynik. W troszkę gorszych momentach meczu brakowało nam więcej spokoju, głównie w działaniach z piłką, ale zdecydowanie zawodnicy nadrabiali to zaangażowaniem. Do kolejnych spotkań musimy podejść z takim samym nastawieniem i poziomem koncentracji – podsumował trener Mateusz Dardas.

Po dziewięciu seriach spotkań trampkarze młodsi Ostrovii 1909 z dorobkiem 11 punktów zajmują piąte miejsce w tabeli ligi wojewódzkiej.