Piłkarki Ostrovii powalczyły z wicemistrzem Polski

Niedzielne spotkanie, choć sparingowe to mogło się podobać zgromadzonej publiczności. Piłkarki Ostrovii 1909 w grze kontrolnej zmierzyły się z wicemistrzem Polski, Czarnymi Sosnowiec.

Drużyna z Sosnowca poważnie podeszła do pierwszej gry kontrolnej przed nowym sezonem. Na boisku w Jankowie Przygodzkim w ekipie Czarnych pojawiły się nowo pozyskane zawodniczki na czele z reprezentantką Bułgarii Lilianą Kostovą. Wolne dostała tylko doświadczona bramkarka Anna Szymańska.

W pierwszej połowie biało-czerwone często łapały swoje rywalki na pozycjach spalonych. Znakomicie natomiast między słupkami spisywała się Zuzanna Zmyślona, jedna z najjaśniejszych postaci spotkania.

Do przerwy przyjezdne wygrywały 2:0. Po zmianie stron dorzuciły jeszcze dwie bramki. Honorowego gola dla Ostrovii 1909 zdobyła Marysia Gościniak.

Mecz odbył się z okazji 10-lecia powstania drużyny piłkarek w Ostrovii 1909. Dziękujemy drużynie Czarni Sosnowiec za przyjęcia zaproszenia!

Ostrovia: : Zmyślona, Grajaszek, Świerblewska, Marczak, Napieralska, Stasiak, Czerniejewska, Paluch, Knuła, Krawiec, Durska.
Rezerwowe: M.Kraszkiewicz, Michalak, A.Kraszkiewicz, Golińska, Gościniak, Lis.