bez_zdjcia

Porażka z Victorią

W sobotę druga drużyna Juniorów Starszych Ostrovii 1909 uległa w Ostrzeszowie Victorii 2:0. Jest to druga porażka ekipy Łukasza Polaka w tym sezonie.

Ostrowianie przystępowali do tego spotkania w nieco osłabionym składzie, jednak ich celem było zdobycie trzech punktów. Fatalny początek ekipy gości pozwolił Victorii wyjść na prowadzenie już w 5 minucie spotkania. Ostrzeszowianie pewnie wykorzystali rzut karny podyktowany po faulu Sebastiana Kończaka. Kolejne minuty również należały do gospodarzy, którzy zdominowali pierwszą połowę spotkania. Stworzyli oni kilka bramkowych sytuacji, lecz w dobrej dyspozycji był bramkarz ostrowian. W 30 minucie meczu Victoria podwyższyła prowadzenie na 2:0. Napastnik gospodarzy znalazł się sam na sam z bramkarzem i ładnym lobem umieścił piłkę w siatce. W pierwszej połowie sytuacje bramkowe graczy Ostrovii ograniczały się do strzałów z dystansu i stałych fragmentów gry, ale żaden z nich nie przyniósł poważnego zagrożenia bramce.

W drugiej części spotkania oglądaliśmy zupełnie inne widowisko, niż w pierwszej połowie. Goście rozbudzili się i zaczęli grać zdecydowanie szybciej oraz ofensywniej. Pojedynek znacznie się wyrównał i obfitował w wiele sytuacji bramkowych z obu stron. Biało-czerwoni próbowali strzelić kontaktową bramkę, ale żaden ze strzałów nie okazał się na tyle skuteczny, aby padła bramka. Ostrovia zagrała dwie różne połowy, ale to nie wystarczyło na zdobycie choćby punktu. Tego dnia to ostrzeszowianie mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa.

Victoria Ostrzeszów – Ostrovia 1909 2:0