Porażka z Centrą

Po słabej postawie zespół Ostrovii 1909 uległ Centrze 0:2. Rywale dwukrotnie mieli sporo szczęścia.

Gole dla spadkowicza z III ligi były niemal identyczne. Po strzałach Tomasza Adamczyka (4 minuta) i Miłosza Nowickiego (74 minuta) futbolówka odbijała się pod poprzeczką i przekraczała zdaniem arbitrów bocznych linię bramkową.

W pierwszej połowie spotkania Bartosz Jankowski czterokrotnie ratował biało-czerwonych przed stratą kolejnych bramek.

W 28 minucie pierwszej zagrożenie dał Maciej Mikulski. Po jego strzale z okolic 22 metra piłka musnęła poprzeczkę i wyszła za linię końcową. Tuż przed przerwą dobrą okazję na wyrównanie miał Damian Błaszczyk, ale przegrał pojedynek z golkiperem Centry. W 55 minucie mimalnie pomylił się Krystian Mokrzycki. Na koniec spotkania w polu karnym gospodarzy Damian Błaszczyk trafił w słupek.

Centra – Ostrovia 1909 2:0 (1:0)
1:0 Tomasz Adamczyk (4′)
2:0 Miłosz Nowicki (74′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Jakub Jędrzejak (45′ Krystian Mokrzycki), Grzegorz Wachowiak, Marek Szymanowski, Michał Giecz, Kacper Krawczyk (85′ Mariusz Poślednik), Damian Błaszczyk, Daniel Kaczmarek (88′ Patryk Powalisz), Maciej Mikulski.