Porażka z Polonią

Ostatnie spotkanie Ostrovii 1909 w rozgrywkach IV ligi grupy poludniowej było wyjątkowe. Sztab szkoleniowy postawił w czwartek na młodych wychowanków klubu z rocznika 2000.

Doświadczeni zawodnicy dostali wolne po trudach całego sezonu. Cel – utrzymanie w IV lidze został już wcześniej zrealizowany. W meczowej kadrze znalazło się aż 12 młodzieżowców. Kilku z nich zadebiutowało w nagrodę za sumienne podejście do treningów, dobrą postawę w drużynie rezerw Ostrovii. W wyjściowej „11” pojawili się Sebastian Szereda, który u boku Jakuba Jędrzejaka dyrygował ostrowską defensywą. . W ataku zagrał natomiast Maksymilian Gawarecki. Szansę od pierwszych minut dostał też Paweł Jasiński,  który zaliczył kilka minut w IV lidze w poprzednim sezonie. Jak wyliczył trener Marcin Kałuża średnia wieku wyjściowej „11” wyniosła 22 lata.

Do przerwy gospodarze wygrywali 2:0, a ostrowski zespół nie stworzył groźnych sytuacji podbramkowych. Po przerwie było lepiej w tym elemencie. Bramkarza Polonii próbowali pokonać Maciej Kaniewski i Kacper Krawczyk. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Mikołaj Lewandowski. W 65 minucie gospodarze zdobyli trzeciego gola. W końcówce spotkania do siatki trafił Paweł Jasiński, ale według sędziów znalazł się na pozycji spalonej. Na placu gry odnotowaliśmy kolejny debiut – Daniela Kaczmarka zmienił Patryk Karkoszka.

Polonia Kępno – Ostrovia 1909 3:0 (2:0)

Ostrovia: Bartosz Jankowski – Paweł Jasiński, Kamil Dutkowski, Sebastian Szereda, Jakub Jędrzejak, Konrad Rusek, Krystian Mokrzycki (46′ Kacper Krawczyk), Maciej Mikulski (53′ Mikołaj Lewandowski), Marek Szymanowski (46′ Maciej Kaniewski), Daniel Kaczmarek (65′ Patryk Karkoszka), Maksymilian Gawarecki.