Powrót do przeszłości – Sezon 2012/2013

Po wielu latach posuchy kibice w Ostrowie Wielkopolskim mieli okazję oglądać futbol na poziomie III Ligi (Grupa Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska). Nowym trenerem został Marek Nowicki a jego asystentem Piotr Konstanciak.

Drużyna została wzmocniona bramkarzem Dominikiem Sadowskim oraz graczami z pola Damianem Czechem, Krzysztofem Gościniakiem, Damianem Błaszczykiem, Maciejem Stawińskim. Natomiast zimą do drużyny dołączył Bartosz Szepeta.

Inauguracja III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej była wręcz wyśmienita. W pierwszych dwóch meczach na Stadionie Miejskim z Polonią Środa Wielkopolska i Pogonią Mogilno wywalczyli komplet punktów, a trzy gole na swoim koncie miał Maciej Stawiński. Ostrovia jako beniaminek III Ligi była rewelacją rozgrywek i do ostatniej kolejki walczyła o pierwsze miejsce w tabeli z Sokołem Kleczew.

Upragniony awans do II ligi dał złoty gol zdobyty głową przez Tomasza Kempińskiego w wygranym wyjazdowym pojedynku z Polonią Leszno. Po powrocie do Ostrowa na rynku miało miejsce wspólnie fetowanie na rynku z kibicami.

Podsumowując Ostrovia zakończyła sezon z dorobkiem 61 punktów w 30 spotkaniach i bilansie bramkowym 61:25. Najwięcej bramek zdobyli: Tomasz Kempiński 11, Krzysztof Gościniak 10, Maciej Stawiński 9. Najefektowniejsze było zwycięstwo 7:1 z Notecianką Pakość, a na długo ten mecz zapamięta Paweł Świtała, autor 3 bramek.

Rywalami biało-czerwonych były też wówczas Fogo Luboń, Piast Kobylin, Wda Świecie, GKS Dopiewo czy Cuiavia Inowrocław.

Drugim sukcesem ostrowian w tym sezonie był awans do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Tam dopiero w serii rzutów karnych Ostrovia uległa Sokołowi Kleczew. Wcześniej ostrowska drużyna na szczeblu OZPN Kalisz w finale pokonała Centrę Ostrów.