Prosna odprawiona

W III rundzie Okręgowego Pucharu Polski zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski na własne życzenie doprowadził do nerwowej końcówki spotkania z Prosną Kalisz.

Biało-czerwoni przez większą część meczu nie schodzili z połowy gospodarzy. Brakowało tylko skutecznych wykończeń i udokumentowania swojego przewagi bramkami. W 41 minucie w końcu do siatki po podaniu Kamila Krawczyka trafił Maciej Kaniewski. Druga połowa to kilka kolejnych „setek” Ostrovii- m.in. Daniel Kaczmarek uderzał nad poprzeczką, a Damian Błaszczyk trafił w słupek. W swoje możliwości zaczęli wierzyć miejscowi. Gospodarze w ostatnich fragmentach trafiali w poprzeczkę, a następnie obok obok bramki. W samej końcówce bramkę na 2:0 zdobył Mateusz Ziemiański po asyście Damiana Błaszczyka. W doliczonym czasie gry kilkanaście sekund na boisku zaliczył debiutujący w seniorach Amadeusz Wosiński (rocznik 2001).

Ostrovia wygrała 2:0 i w kolejnej rundzie OPP już wiosną przyszłego roku zmierzy się z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Prosna Kalisz – Ostrovia 1909 0:2 (0:1)
0:1 Maciej Kaniewski (41′)
0:2 Mateusz Ziemiański (90′)

Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Łukasz Wiącek, Krystian Mokrzycki, Paweł Jasiński, Damian Błaszczyk, Jordan Kaczmarek (90′ Amadeusz Wosiński), Michał Giecz, Marek Szymanowsk, Maciej Kaniewski (67′ Mateusz Ziemiański), Daniel Kaczmarek.

Poznaliśmy kadrę Ostrovii 1909 na mecz III rundy Okręgowego Pucharu Polski z Prosną Kalisz.