JS

Prosna pokonana!

JSPiłkarze Juniora Starszego zakończyli sezon wygraną na własnym stadionie z Prosną Kalisz. Podopieczni Andrzeja Sobczaka byli drużyną lepszą i zasłużenie wygrali 2-0.

 

W sobotę o godzinie 11.00 na Stadionie Miejskim TP OSTROVIA 1909 podejmowała kaliską Prosnę. Faworytem meczu byli gospodarze, przypomnijmy że w rundzie jesiennej nasi piłkarze wygrali w Kaliszu 4-1. Ostrovia tym razem w innych barwach niż zwykle gdyż Prosna miała czerwony komplet strojów. Gospodarze zagrali w jednolitych błękitnych strojach.

 

Początek spotkania należał zdecydowanie do piłkarzy Andrzeja Sobczaka. Już w 2min. prowadzili oni 1-0. Michał Grzęda wykonywał rzut rożny. Obrońcy Prosny wybili piłkę spowrotem pod jego nogi, Michał zamarkował wrzutkę i sprytnie uderzył w krótki róg, piłka odbiła się jeszcze od bramkarza i wpadła do bramki. Ostrovia kontrolowała przebieg gry i miała kolejne okazje do strzelenia bramki, dużo było piłek prostopadych do napatników czy też strzały po wyrzutach z autu. Niestety napastnicy nie potrafili wykorzystać tych sytuacji. Wkońcu udało się strzelić bramkę, Michał Grzęda z rzutu rożnego podał na róg szesnastki do Michała Walkowskiego a ten spokojnie wrzucił piłkę na głowę Błażeja Mariniaka, ktoremu nie zostało nic innego jak tylko cieszyć się z gola. Jedyna groźna akcja gości w pierwszej połowie to sytuacja, w której napastnik był sam na sam z Przemkiem Glinkowskim lecz nie trafił on w światło bramki.

 

Druga połowa nadal należała do piłkarzy w błękitnych strojach lecz tym razem zawodnicy z Kalisza stawiali większy upór, Ostrovia zrobiła kilka ładnych i składnych akcji lecz brakowało albo strzału, albo ostatniego podania. W końcówce meczu zawodnicy prosny mogli zdobyć bramkę, napastnik gośi oddał bardzo dobry strzał lecz piękną paradą popisał się bramkarz Ostrovii.

 

Ostrovia zagrała bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrała mecz i dopisała 3pkt z ligowej tabelii.

 

TP OSTROVIA 1909 – Prosna Kalisz 2-0 (2-0)

Bramki: Michał Grzęda, Błażej Marciniak

 

Skład Ostrovii:

P.Glinkowski – M.Walkowski (’75 A.Koczorowski), B.Marciniak, D.Wronowski, Ł.Hęćka (’45 H.Sosiński), M.Piec (’75 J.Goździk), M.Piaskowy, M.Grzęda, R.Połośka (’65 Ł.Niemiec), F.Maciejewski, P.Woźniczak