Puchar dla KKS-u

aaaa_nowe_oviaW finałowym spotkaniu Okręgowego Pucharu Polski zespół KKS 1925 Kalisz pokonał Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 3:1. Bramki w środowym meczu padały po przerwie.

W pierwszej połowie ze strony ostrowskiej drużyny niecelnie uderzali Marek Szymanowski i Damian Błaszczyk. Gospodarze nagroźniejszą akcję przeprowadzili w 40 minucie kiedy piłkę poza końcową linię boiska sparował Rafał Peksa.

Po zmianie stron jako pierwsi zaatakowali biało-czerwoni. W 50 minucie Dariusz Reyer minimalnie chybił z rzutu wolnego. 2 minuty później Damian Kaczmarek uderzył piłkę głową obok słupka po wrzutce Damiana Błaszczyka.  Za chwilę akcja przeniosła się na drugą stronę boiska gdzie z prawej strzałym pięknym strzałem Konrad Chojnacki wyprowadził KKS na 1:0.  W odpowiedzi Błaszczyk strzelił obok słupka.  W 66 minucie było już 2:0 po rzucie karnym za faul Rafała Peksy. Skutecznym egzekutorem okazał się Stayko Stojczew.  Ostrowski zespół zdobył kontaktowego gola.  Niestety w samej końcówce kaliszanie zdobyli jeszcze jedną bramkę i triumfowali 3:1.

KKS 1925 Kalisz – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 3:1

Ostrovia: Peksa – Krawczyk, Reyer, Wiącek, Rusek, Szymanowski, Michalski, Kucharski (60′ Kempiński), Błaszczyk, Giecz