aa_seniorzy2

Puchar dla Sokoła po rzutach karnych

aa_seniorzy2Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pomiędzy Sokołem Kleczew a Ostrovią 1909 Ostrów.

Mecz rozpoczął się od ataków miejscowych, którzy przystąpili do niego w podstawym składze. W Ostrovii 1909 szansę zaprezentowania się dostało kilku zmienników.

Po 25 minutach Sokół prowadził już 2:0 po trafieniach Antosika i Bajerskiego. Przed stratą kolejnego gola biało-czerwonych uchroniła poprzeczka.

Po drugiej stronie boiska także w poprzeczkę trafił Tomasz Kempiński, który mierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marka Szymanowskiego.

5 minut przed przerwą faulowany w polu karnym był Marek Szymanowskii i golkiper miejscowych Bartosz Pawłowski. Gospodarze od tego momentu grali w osłabieniu jednym zawodnikiem.  Rzut karny celnie na bramkę zamienił Bartosz Szepeta i było już 2:1.

Po zmianie stron zespół Ostrovii 1909 grając w przewadze próbował doprowadzić do remisu. W 65 minucie Bartosz Szepeta z rzutu wolnego trafił w słupek.  Atakowali też gospodarze, ale dobrze między słupkami spisywał się Jarosław Reyer. W 80 minucie biało-czerwoni dopięli swego doprowadząjąc do stanu 2:2. Taki rezultat mieliśmy po 90 minutach i piłkarze spędzili kolejne 30 minut na boisku w dogrywce. Sytuacji nie brakowało z obu stron, ale kleczewscy kibice kolejnych bramek się nie doczekali.

Mieliśmy więc emocjonujące rzuty karne. Zwycięzcę rozstrzygnęła siódma seria – wygrał Sokół 6:5.

Rzuty karne Ostrovii 1909:
Maciej Stawiński (obrona bramkarza), Bartosz Szepeta, Marek Szymanowski, Patryk Cierniewski, Paweł Świtała, Damian Michalski, Konrad Rusek (obrona bramkarza)

Ostrovia 1909:  J.Reyer – Świtała, Rusek, D.Kaczmarek (100′ Gąszczak), Szczepański, Szepeta, Michalski, Cierniewski, Szymanowski, Majer (50′ Stawiński), Kempiński (88′ Chojnacki).