Pucharowy mecz piłkarek 13 listopada

Znamy już datę spotkania IV Etapu Pucharu Polski Kobiet 2019/2020. To będzie duże przeżycie dla piłkarek Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

W sięgającej już blisko 10 lat historii żeńskiego futbolu w Ostrovii 1909 będzie to największe wydarzenie. Biało-czerwone od kilku sezonów z powodzeniem rywalizują w II lidze. W tym sezonie przebrnęły już też kilka szczebli pucharowych rozgrywek.

Los sprawił, że podopieczne trenera Łukasza Pawlaka w IV rundzie zmierzą się z TS ROW Rybnik. Klub z Górnego Śląska działa od 2016 roku. Mimo krótszego czasu może się pochwalić większymi osiągnięciami, bo aktualnie występuje na poziomie I Ligi. ROW bez porażki przewodzi w tabeli grupy południowej. Dotychczas 6 zawodniczek rybnickiego klubu powoływanych było do Reprezentacji Polski.

Fani kobiecego futbolu będą mieli więc okazję zobaczyć jaki poziom prezentuje klub zmierzający ku ekstraklasie. Dla piłkarek Ostrovii 1909 to z pewnością będzie dobra lekcja piłki nożnej. Faworytem tej konfrontacji jest ROW ale ostrowianki nie stoją na straconej pozycji. Z pewnością przyda się im wsparcie kibiców.

Pojedynek Ostrovii 1909 z TS ROW Rybnik odbędzie się w środę, 13 listopada o godzinie 16.30 na boisku przy ulicy Krotoszyńskiej. W imieniu biało-czerwonych serdecznie zapraszamy!

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski