Remis z dużym niedosytem

Inauguracja nowego sezonu REDBOX V Ligi nie do końca poszła po myśli zespołu seniorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski.

Biało-czerwoni dobrze weszli w pojedynek w Koźminie z tamtejszym Białym Orłem. W 5 minucie gola zdobył Mikołaj Marciniak. Duży udział przy tym trafieniu miał Paweł Zadka, który wywalczył piłkę w środkowej strefie boiska.

W 40 minucie Marciniak podwyższył na 2:0, a drugą asystę zapisaliśmy na konto Mariusza Poślednika.

Wydawało się, że przy takim rezultacie Ostrovia będzie nadal kontrolować wydarzenia na murawie w Koźminie. Tuż przed przerwą Oskar Maciejewski zdobył kontaktową bramkę po rzucie wolnym.

Po przerwie przez około 20 minut ostrowski zespół grał nerwowo i chaotycznie, nie stwarzając zagrożenia pod bramką rywali. W 60 minucie gospodarze wykorzystali drugi stały fragment gry. Tym razem rzut karny na gola zamienił Krzysztof Czabański.

W końcowej fazie spotkania piłkarze obu ekip mogli pokusić się o zwycięstwo. W Ostrovii niewiele do celnych uderzeń zabrakło Szymonowi Celmerowi i Dawidowi Płaczkowi.

Z powodów osobistych w niedzielnym spotkaniu zabrakło Tomasza Kowalskiego, a kontuzjowany jest Jakub Kramarczyk.

W drugiej kolejce w sobotę, 28 sierpnia o godzinie 13.00 Ostrovia podejmie drużynę Piasta Kobylin na Stadionie Miejskim.

Biały Orzeł Koźmin – Ostrovia 1909 2:2 (1:2)

0:1 Mikołaj Marciniak (5′)
0:2 Mikołaj Marciniak (40′)
1:2 Oskar Maciejewski (45′, rzut wolny)
2:2 Krzysztof Czabański (60′, rzut karny)

Bartosz Jankowski – Damian Błaszczyk, Jakub Jędrzejak, Karol Krystek, Patryk Perz (63′ Mateusz Rachwalski), Piotr Skrzypczak (52′ Dawid Płaczek), Paweł Zadka, Nikodem Modrzyński (70′ Peter Suswam), Mariusz Poślednik, Mikołaj Marciniak, Mateusz Ziemiański (75′ Szymon Celmer).