Remis z Kanią Gostyń

W sobotnim meczu IV ligi grupy południowej zespół Ostrovii 1909 zremisował 1:1 na Stadionie Miejskim z drużyną Kanii Gostyń.

Rozpoczęło się od mocnego strzału Macieja Mikulskiego który przeszedł obok bramki. W 10 minucie to goście mogli wyjść na prowadzenie ale Grzegorz Wachowiak wybił piłkę z linii bramkowej. Mikulski bliższy trafienia do siatki był w 35 minucie. Napastnik Ostrovii 1909 po błędzie golkipera gości mierzył obok bramki. 3 minuty później pecha miał inny zawodnik Kanii. Damian Krzyżostaniak niefortunnie skierował piłkę do siatki po wgraniu w pole karne Marka Szymanowskiego. Przyjezdni szybko się podnieśli i za sprawą Przemysława Pawlaczyka w 42 minucie doprowadzili do stanu 1:1.

W drugiej odsłonie meczu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska bez większego zagrożenia z obu stron. Pecha mieli Maciej Mikulski i Tomasz Kempiński, którzy z powodu urazów musieli opuścić plac gry. Ciekawiej było w ostatnim kwadransie. Marek Szymanowki oddał strzał obok słupka, a uderzenie Michała Giecza obronił golkiper.Swoją okazję na wywiezienie 3 punktów mieli też gracze Kanii ale dobrze interweniował Bartosz Jankowski.

Końcowy rezultat 1:1 bardziej zadawalał drużynę z Gostynia.

 

Ostrovia 1909 – Kania Gostyń 1:1 (1:1)
Bramki:
1:0 Damian Krzyżostaniak (samobójcza,38′)
1:1 Przemysław Pawlaczyk (42′)

Ostrovia:
Bartosz Jankowski – Kamil Krawczyk, Jakub Jędrzejak, Grzegorz Wachowiak, Konrad Rusek, Marek Szymanowski, Michał Giecz, Krystian Mokrzycki, Damian Spaleniak (60′ Szymon Kasprzak), Tomasz Kempiński (63′ Paweł Zadka), Maciej Mikulski (53′ Mateusz Mikulski).

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski