Remis z lekkim niedosytem

Po dobrym meczu piłkarze Ostrovii 1909 zremisowali z Obrą Kościan 0:0 w spotkaniu 9 kolejki PROEKO IV Ligi.

Jak wiadomo ostrowski zespół przystąpił do meczu pod wodzą nowego trenera, Grzegorza Dziubka.

W pierwszym kwadransie gry gospodarze wywalczyli trzy rzuty różne. Dopiero trzeci stały fragment gry przyniósł zagrożenie pod bramką Obry. Obok słupka głową mierzył Patryk Kaczmarek.

W 40 minucie przed dobrą okazją stanął Tomasz Kowalski po podaniu Damiana Błaszczyka. „Kowal” jednak uderzył bez przyjęcia piłki i golkiper gości nie miał problemów z obroną. Tuż przed przerwą głową przy słupku strzelił Mateusz Rachwalski.

Drużyna z Kościana w pierwszej połowie nie została dopuszczona przez gospodarzy na doprowadzenie do groźnych sytuacji.

Po zmianie stron gra zrobiła się bardziej otwarta. Dopiero w 80 minucie do interwencji został Bartosz Jankowski. Po drugiej stronie boiska głową nad bramką uderzał Łukasz Wiącek.

Mimo iż ostatecznie nie padła żadna bramka spotkanie w wykonaniu biało-czerwonych mogło się podobać. Cieszy cenny punkt nad zawszem trudnym rywalem.

Ostrovia 1909 – Obra Kościan 0:0