Remis z Pogonią

Remisem 1:1 zakończył się piątkowy sparing Ostrovii 1909 z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Mecz rozgrywany na boisku w Pleszewie toczył się przy obfitych opadach śniegu. W ostrowskim zespole zabrakło Lukasza Wiącka (uraz barku). W ostatnich tygodniach natomiast z gry w Ostrovii zrezygnowali Kamil Krawczyk (sprawy osobiste) i Krystian Mokrzycki.

W piątkowym sprawdzianie między słupkami ostrowskiej bramki stanął 21-letni golkiper Dominik Kokott, wywodzący się z Sycowa.

Pierwsza faza spotkania to dominacja drużyny z Nowych Skalmierzyc. Pogoń w 10 minucie objęła prowadzenie, nie dając okazji na rozwinięcie skrzydeł biało-czerwonym.

Podopieczni Grzegorza Dziubka zagrali na dobrym poziomie od 30 minuty pojedynku. W 55 minucie ładnym uderzeniem z okolic 18 metra popisał się Patryk Powalisz doprowadzając do stanu 1:1. Końcowy wynik można uznać za pozytywny.

Ostrovia 1909 – Poogoń Nowe Skalmierzyce 1:1 (0:1)