aa_seniorzy2

Remis z Zawiszą

aa_seniorzy2Remisem 1:1 zakończył się pierwszy mecz biało-czerwonych w okresie przygotowawczym do występów na drugoligowych boiskach. Przeciwnikiem był Zawisza Bydgoszcz, beniaminek T-Mobile Ekstraklasy.

Spotkanie rozegrane zostało w miejscowości Bucz, gdzie ekipa Ryszarda Tarasiewicza przebywa na obozie. W sprawdzianie z Ostrovią 1909 szansę na zaprezentowanie się dostali zawodnicy, którzy w poprzednich sparingach mniej czasu spędzali na boisku oraz testowani obcokrajowcy. Również trener Marek Nowicki przypatrywał się umiejętnością kilku graczy.

Wynik spotkania w 35 minucie otworzył Rafał Leśniewski z Zawiszy. W pierwszej części meczu toczyła się wyrównana batalia. Gracze ostrowskiego zespołu nie ustępowali swoim przeciwnikom. Po zmianie stron zaobserwowaliśmy wyraźniejszą przewagę biało-czerwonych. Ostrovia 1909 łącznie oddała 16 strzał na bramkę, a Zawisza tylko 5. Bramkarza rywali próbowali pokonać Krzysztof Gościniak, Maciej Stawiński i Robert Skrobacz. W przypadku tego ostatniego jeden z obrońców Zawiszy zatrzymał futbolówkę tuż przed linią bramkową. W 75 minucie do remisu doprowadził Jakub Borowczyk.

Kolejne spotkanie Ostrovia 1909 rozegra w sobotę z Polonią Środa Wielkopolska na wyjeździe.

Ostrovia 1909 – Zawisza 1:1 (0:1)

0:1 Rafał Leśniewski (35′)

1:1 Jakub Borowczyk (75′)

I połowa: Patryk Janiczak – Łukasz Wiącek, Damian Czech, Dariusz Reyer, Jan Zając, Arkadiusz Trzciński, Błażej Cyfert, Konrad Niedzielski, Damian Izydorski, Damian Michalski.

II połowa: Dominik Sadowski – Patryk Gołębiowski, Arkadiusz Trzciński, Kamil Krawczyk, Konrad Niedzielski (60′ Bartosz Szepeta), Błażej Cyfert, Krzysztof, Molka, Jakub Borowczyk, Robert Skrobacz, Krzysztof Gościniak, Maciej Stawiński.