uniwersalne

Seniorzy bliżej młodzieży

uniwersalneNiespodziewani goście pojawili się w środowy wieczór na treningu najmłodszej grupy Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski. To była inauguracja projektu „Seniorzy bliżej młodzieży”.

 

Z młodymi adeptami futbolu spotkali się Tomasz Kempiński i Michał Giecz. Seniorzy trzecioligowca wspólnie z grupą dzieci uczestniczyli w treningu. Były gry i zabawy z piłkami. Na koniec nie zabrakło mini turnieju, gdzie na boisku z młodzieżą rywalizowali seniorzy. Dodatkową atrakcją była seria rzutów karnych. Między słupkami stanęli Kempes i Krecik. Mieli oni utrudnione zadanie bowiem nie mogli używać rąk. Michał Giecz kilka razy zademontrował jak broni się rzuty karne … głową. 

marcin_5

 

Podobne spotkania chcemy organizować u pozostałych grup młodzieżowych Ostrovii 1909. Mamy nadzieję, że akcja będzie się odbywała cyklicznie przynajmniej raz w roku.

 

marcin_5

 

 W najmłodszej grupie ostrowskiego klubu trenuje  łącznie 47 dzieci z roczników 2005-2007, podzielonyych na dwie grupu. Zajęcia prowadzi trener koordynator grup młodzieżowych Ostrovii 1909, Marcin Kałuża.