Seria bez porażki podtrzymana!

Jedenasty ligowy pojedynek z rzędu Ostrovii 1909 bez porażki. W sobotę biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Kanię Gostyń 3:0.

Ostrowski zespół był faworytem sobotniej konfrontacji i potwierdzał to od pierwszych minut na boisku. Nad poprzeczką uderzał Maciej Kaniewski. W 8 minucie błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Daniel Kaczmarek i skierował futbolówkę do pustej bramki. W 28 minucie ten sam piłkarz podwyższył na 2:0, a spory udział przy golu mieli Marek Szymanowski i Kamil Krawczyk.

Kolejnych okazji na poprawienie dorobku bramkowego nie brakowało. Strzały Daniela Kaczmarka i Macieja Mikulskiego odbijał golkiper drużyny z Gostynia. W 79 minucie wynik na 3:0 dla Ostrovii ustalił Marek Szymanowski po asyście Kamila Krawczyka.

Warto podkreślić, że ostrowski zespół przystąpił do meczu bez dwójki podstawowych zawodników: Tomasza Kempińskiego (pauza za kartki) i Damiana Błaszczyka (kontuzja).

Był to jedenasty mecz z rzędu Ostrovii bez porażki. Ponadto podopieczni trenera Marcina Kałuży nie przegrali spotkania wyjazdowego od dziesięciu pojedynków.

W sobotę, 21 kwietnia o godzinie 15.00 biało-czerwoni zmierzą się z LKS-em Gołuchów na Stadionie Miejskim.

Kania Gostyń – Ostrovia 1909 0:3 (0:2)
0:1 Daniel Kaczmarek (8′)
0:2 Daniel Kaczmarek (28′)
0:3 Marek Szymanowski (79′)